اخبار سیاسی

اقدام علیه تاسیسات هسته ای نطنز را در زمان مناسب تلافی می کنیم

سخنگوی دولت با بیان اینکه در زمان مناسب خود اقدام خرابکارانه علیه نطنز را تلافی خواهیم کرد، گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران حق خود برای اقدام علیه عاملین و مباشرین این حمله را محفوظ می داند.

26 اردیبهشت 1400

رائول کاسترو بازنشسته شد اما حزب کمونیست کوبا بر استمرار تاکید دارد

کوبا دوشنبه دفتر عصر کاسترو را بست و حزب حاکم کمونیست، رئیس جمهوری فعلی را برای جانشینی رائول کاسترو به عنوان رئیس حزب تعیین کرد و او گفت که همچنان در تصمیمات استراتژیک از سلف خود مشورت می گیرد.

26 اردیبهشت 1400

گفتگوهای احیای برجام، وارد مرحله تهیه پیش نویس شد

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی با بیان اینکه هنوز با راهکارهای عملی جهت احیای توافق هسته ای ایران فاصله هست، اما گفت که گفت وگوهای احیای برجام در وین به مرحله تهیه پیش نویس وارد شده است.

24 اردیبهشت 1400

عراقچی: به مذاکرات وین خوشبین هستم

معاون سیاسی وزیر امور خارجه درباره نتایج مذاکرات سه روزه وین گفت: نتیجه ای که تا به امروز به آن رسیده ایم، این است که در راستا درستی هستیم.

23 اردیبهشت 1400

غریب آبادی: تغییر در روش غنی سازی 60 درصدی مطابق برنامه از قبل طراحی شده است

به دنبال انتشار گزارش جدیدی از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه آژانس در روز گذشته راستی آزمایی نموده است که غنی سازی 60 درصدی در یک زنجیره IR6 انجام می گردد و زنجیره ماشین های IR4 همزمان به غنی سازی 20 درصدی اختصاص یافته است، سفیر و نماینده دائم...

19 اردیبهشت 1400

توئیت وزیر ارشاد برای زوج نابارور فداکار

تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به گزارش تلویزیونی از زوج ناباروری که چهار فرزند دارای تاخیر حرکتی، اوتیسم و ... را از بهزیستی گرفته بودند، گفت زمین خاکی با آدم های آسمانی نفس می کشد! قدرشان را بدانیم.

18 اردیبهشت 1400

روسیه: پاسخ قاطعی به تحریم های آمریکا می دهیم، سفیر آمریکا در مسکو احضار شد

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد که کشورش پاسخ قاطعی به تحریم های جدید آمریکا علیه مقامات و نهادهای روس خواهد داد.

18 اردیبهشت 1400

بایدن خواهان اقدام فوری شورای امنیت در خصوص سوریه و یمن شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از یونهاپ، کاخ سفید شامگاه پنج شنبه (به وقت واشنگتن) در بیانیه ای اعلام نمود که جو بایدن نشستی با حضور نمایندگان اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد برگزار نموده و در این نشست از آنها خواسته است تا در خصوص میانمار، اتیوپی،...

17 اردیبهشت 1400

ثبات مالی و تسهیل تجارت خارجی، 2 اولویت سال 1400 باشد

رئیس اتاق مشترک ایران و امارات معتقد است برگرداندن ثبات به اقتصاد کشور و در عین حال فراهم کردن زمینه توسعه تجارت بین المللی به وسیله برطرف تحریم ها در سال 1400 باید مورد توجه دولت باشد.

15 اردیبهشت 1400

خبرنگاران معاون استاندار یزد: تخصیص بودجه به تفت بر اساس جمعیت شناور منطقه باشد

یزد-خبرنگاران- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: جمعیت شناوری که در تفت حضور می یابد در سیاست گذاری، برنامه ریزی و تخصیص بودجه برای این شهرستان باید در نظر گرفته شود.

13 اردیبهشت 1400

39 قرارداد پژوهشی در پژوهشگاه فضای مجازی منعقد شد خبرنگاران

پژوهشگاه فضای مجازی در سال گذشته همزمان با نامگذاری سال به نام جهش فراوری، 39 قرارداد پژوهشی منعقد کرد.

9 اردیبهشت 1400

ظریف: اولویت ایران همسایگانش است خبرنگاران

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران با پربار توصیف کردن دیدار ها و نشست های خود با مقام های قزاقستان و با اشاره به سفر منطقه ای خود، اولویت ایران را همسایگان این کشور توصیف کرد.

7 اردیبهشت 1400

سفیر روسیه فعلاً به آمریکا باز نمی شود

به گزارش خبرنگاران، یک منبع مطلع به خبرگزاری ایتارتاس گفته است که قرار نیست آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن که برای مشورت فراخوانده شده بود؛ به این زودی ها به آمریکا بازگردد.

6 اردیبهشت 1400

لبنان، حسان دیاب امروز راهی قطر می گردد

منابع لبنانی از سفر نخست وزیر دولت پیشبرد امور این کشور به قطر خبر دادند.

4 اردیبهشت 1400

در شرایط کرونایی جشنواره استانداردی در کشور برگزار شد

تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از سیزدهمین دوره جشنواره تجسمی فجر گفت: تنوع آثار هنری این رویداد، گستره اقلیم ایران زمین را در بر گرفته و اکنون افتخارات هنر ایرانیان، دیپلماسی ما در منطقه و جهان است.

3 اردیبهشت 1400

لاوروف: غرب به دنبال تضعیف تمام کشورهای اطراف روسیه است

به گفته وزیر امور خارجه روسیه، کشورهای غربی تنها برای یک چیز به رژیم اوکراین احتیاج دارند و آن ادامه دادن به آزار روسیه و یافتن بهانه های جدید برای سیاست روس هراسی است.

31 فروردین 1400

روسیه: آمریکا و ناتو، مانع جدی ثبات و امنیت در منطقه قفقاز هستند

وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد، اقدامات مخرب سیاسی و نظامی آمریکا و ناتو، مانع اصلی برقراری ثبات و امنیت در منطقه ماوراء قفقاز و لزوم توافقنامه حقوقی برای عدم استفاده از توان نظامی در این منطقه است.

22 فروردین 1400

طالبان: اگر آمریکا به توافق پایبند نباشد برای استقلال افغانستان آماده قربانی دادن هستیم

طالبان در پی افزایش برآورد ها درباره احتمال عدم خروج نیروهای خارجی در مهلت تهیین شده در توافقنامه قطر گفت که اگر آمریکا به توافق پایبند نباشد این گروه برای استقلال افغانستان آماده هرگونه قربانی است.

21 فروردین 1400

واکنش اوکراین و کانادا به گزارش سازمان هواپیمایی ایران

تهران (پانا)- وزرای خارجه اوکراین و کانادا با به گزارش سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درباره هواپیمای اوکراینی واکنش نشان دادند.

17 فروردین 1400

ظریف: سیاست شکست خورده فشار حداکثری ترامپ علیه ایران در آمریکا ادامه دارد خبرنگاران

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد که دولت جدید آمریکا علیرغم فراگیری بیماری کووید-19، همچنان سیاست شکست خورده فشار حداکثری علیه ایران را ادامه می دهد.

6 فروردین 1400
تعداد: (380)