فرهنگ و هنر

فعالیت گوگل پلی موزیک به زودی متوقف خواهد شد

گوگل با اعلام خبر تعطیلی یکی دیگر از برنامه های خود، میخواهد سرویس پلی موزیک را متوقف کند تا با تمرکز بر روی یوتیوب موزیک کاربران را به سمت این اپلیکیشن سوق دهد.

6 مهر 1399

جوان اول سینمای دهه شصت هنوز جایزه ای طلب دارد

روز 17 آبان 1318 در محله پامنار تهران پسرکی زاده شد شیفته دنیای لوطی ها و مرام و مسلک شان، پسرکی که وقتی به جوانی رسید، دست خسرو شکیبایی را گرفت و به او بال پرواز داد.

1 مهر 1399

پروژه های سرمایه گذاری گردشگری توسعه شهرستان خلخال را رقم می زند

استاندار اردبیل گفت: پروژه های سرمایه گذاری گردشگری که در خلخال اجرا شده، رونق و توسعه هر چه بیشتر شهرستان خلخال را رقم زده و راستا توسعه منطقه را هموار نموده است.

19 شهریور 1399

مینی شعر؛ ای وای از این عمر...

خبرنگاران: شعر، نشانه یک زندگی عالی و بشری است. انسان با خیال زندگی می نماید و بهترین چیزی که خیال را تحت تاثیر قرار می دهد شعر است، شعر، حقیقتی است که اگر نمی گردد سراینده آن بود، دست کم می توان خواننده آن شد و از روزمرگی رهید.

17 شهریور 1399

شیوه نامه ارائه دروس عملی ناتمام سال تحصیلی 99- 1398 اعلام شد، ارائه دروس عملی در ترم تابستان

دانشگاه پیغام نور در اطلاعیه ای شیوه نامه ارائه دروس عملی ناتمام سال تحصیلی 99- 1398 را بیان کرد به طوری که اتمام بعضی از دروس عملی یا بخش عملی بعضی دروس نظری- عملی در دوره تابستانی امکان پذیر است .

14 شهریور 1399

چکمه هایی که سرعت دویدن را افزایش می دهند

محققان چکمه هایی بیونیک ساخته اند که افراد با استفاده از آنها می توان با سرعت بیشتری بدوند.

13 شهریور 1399

حسین قلمی درگذشت

حسین قلمی، هنرمند پیشکسوت سازنده ساز به علت عارضه قلبی آدینه ـ ششم تیر ماه ـ دار فانی را وداع گفت.

7 شهریور 1399

مکانیسم های مثبت و منفی افزودنی ها در مواد غذایی

به گزارش خبرنگاران، افزودنی های غذایی، ماده یا مخلوطی از مواد هستند که هنگام تولید، فرایند، نگهداری یا بسته بندی به مواد غذایی با اهداف بهبود یا حفظ ارزش غذایی، کاهش ضایعات، افزایش پذیرش مصرف کننده، افزایش مدت ماندگاری محصول، جلوگیری از فساد یا تجزیه...

5 شهریور 1399

لباس شخصی های آمریکایی چه کسانی هستند؟

بر اساس قانون، پلیس واشنگتن موظف است نشان خود را روی لباس پرسنل خود نصب کند. اما در تصاویر ویدئویی مقام های ناشناس فدرال فاقد نشان و بدون اطلاعات قابل شناسایی با سلاح های بزرگ در خیابان ها حضور داشتند. برخی از آنها پس از اینکه درباره هویت شان یا سازمانی...

30 مرداد 1399

بهترین رستوران های بازار عظیم تهران

خبرنگاران: بازار عظیم تهران بی شک از قدیمی ترین و نوستالژی ترین محله های تهران می باشد. به سبب شلوغی این منطقه تعداد رستوران ها در آن هرروز افزایش می یابند. اما رستوران های قدیمی و با سابقه نقش مهم تری را در بین تمام رستوران های این منطقه ایفا می کنند. رستوران...

29 مرداد 1399

بیمه؛ دغدغه فعالان میراث فرهنگی برای بهره مندی از تسهیلات خسارت کرونا

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: شرط داشتن بیمه اشتغال سد راه استفاده فعالان و بهره برداران حوزه های زیرمجموعه این اداره کل در استان برای بهره مندی از تسهیلات جبران خسارت ناشی از کرونا است.

27 مرداد 1399

قیمت گوشی موبایل، امروز 26 خرداد 99

قیمت گوشی های موبایل موجود در بازار مورخ دوشنبه 26 خرداد 1399 را مشاهده می کنید.

23 مرداد 1399

اعلام برنامه های سی ویکمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) در خراسان رضوی

خبرنگاران/خراسان رضوی برنامه های سی ویکمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) در خراسان رضوی اعلام شد.

14 مرداد 1399

فراوری روزانه 3هزار ماسک در کرمانشاه توسط هنرمندان صنایع دستی

معاون صنایع دستی کرمانشاه گفت: در کارگاه های صنایع دستی استان روزانه بیش از 3هزار ماسک بهداشتی فراوری می گردد.

10 مرداد 1399

نظر آموزش و پرورش درباره برگزاری مجازی امتحانات پایه نهم

علیرضا کمرئی درباره نحوه برگزاری آزمون پایه نهم دانش آموزان گفت: معلمان پایه نهم می توانند در طول سال تحصیلی برای ارزیابی دانش آموزان آزمون های مختلفی به شیوه مجازی برگزار نمایند و نمرات این آزمون ها را در گرو نمرات کلاسی، میان ترم، ارزیابی مستمر و یادگیری...

9 مرداد 1399

10 فیلم مهم اروپایی سال 2019 که ارزش دیدن دارند

سینمای اروپا همواره چیزی برای شگفت زده کردن مخاطب در آستین دارد. سال 2019 هم با مجموعه فیلم هایی درباره زندگی، عشق و روابط خانوادگی برای سینمای اروپا سال پرباری بود.

8 مرداد 1399

سینما ماشین برج میلاد ، چطور درایوین سینما پس از نیم قرن در ایران به راه افتاد؟

درایوین سینما Drive-in Cinema تجربه تماشای تصاویر متحرک با مَرکَب متحرک است که در سال های پس از خاتمه جنگ جهانی دوم به دنبال افزایش تمایل به مالکیت خودروی شخصی، رشد جمعیت حومه شهرها و روستاها و خاتمه جیره بندی سوخت در آمریکا رونق گرفت.

10 تیر 1399

سوسن طاقدیس در قطعه نام آوران به آرامش ابدی می رسد

به گزارش خبرنگاران ، خانواده زنده یاد سوسن طاقدیس با اعلام خبر تدفین پیکر آن مرحومه در قطعه نام آوران به انجمن نویسندگان کودک و نوجوان گفتند: این مراسم ساعت 10 صبح یکشنبه هفتم اردیبهشت در قطعه 255 نام آوران بهشت زهرا (س) برگزار خواهد شد.

4 تیر 1399

جستاری از شاعر روس برای سهراب سپهری

خبرنگاران-سیدحسین طباطبائی:در روزهای سخت کرونائی که آثار خود را بر پهنه ادب و فرهنگ نیز نشان داده است و امکان برگزاری نشست ها و جلسات و بزرگداشت مفاخر ادبی را سلب کرده، ابتکار جناب علی اصغر محمدخانی در گشودن بابی مبارک با عنوان یک هفته با سعدی و سپهری...

3 تیر 1399

برای رهن و اجاره خانه در منطقه 7 تهران چقدر هزینه کنیم؟

منطقه 7 شهرداری تهران با جمعیت 253 هزار نفری، یکی از مناطق شلوغ تهران است. البته جمعیت غیر ساکن این منطقه بیشتر از جمعیت ساکن است که علت این موضوع، اداری بودن ساختار این منطقه است. منطقه 7 تهران عظیم، دارای 5 ناحیه و 16 محله است که معروف ترین محله های این منطقه...

30 خرداد 1399
تعداد: (170)