علم و تکنولوژی

اطلاعیه بانک مرکزی درباره رمز دوم

خبرنگاران: افشای اطلاعات حساس کارت بانکی و رخدادهای مرتبط با فیشینگ درگاه های پرداخت در اسفندماه 1398 نسبت به میانگین رخدادهای شناسایی شده در ماه های ابتدایی سال (پیش از عملیاتی سازی رمز دوم پویا) به ترتیب قریب به 90 و 85 درصد کاهش داشته است. ...

9 مهر 1399

پلوسی: تهدیدات انتخاباتی از جانب روسیه و چین برابر نیستند

نانسی پلوسی بامداد دوشنبه با اشاره به خطرات جدی کوشش های مسکو برای انتخاب مجدد ترامپ گفت: تهدید دخالت های چین و روسیه در انتخابات آمریکا به یک میزان نیست.

8 مهر 1399

فعالیت گوگل پلی موزیک به زودی متوقف خواهد شد

گوگل با اعلام خبر تعطیلی یکی دیگر از برنامه های خود، میخواهد سرویس پلی موزیک را متوقف کند تا با تمرکز بر روی یوتیوب موزیک کاربران را به سمت این اپلیکیشن سوق دهد.

6 مهر 1399

عاقبت تلخ دوستی اینترنتی زن متاهل با پسر جوان

نمی دانم چرا وقتی می خواهم کاری را انجام بدهم تحت تاثیر احساسات و عواطف قرار می گیرم و هیچ گاه به عاقبت آن کار فکر نمی کنم. این بار نیز فقط به خاطر یک آشنایی ساده در فضای مجازی، یک بار دیگر زندگی ام در آستانه فروپاشی قرار گرفته است و ...

4 مهر 1399

تولید 1000 کیلو گرم قارچ در شهربابک

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهربابک گفت: با تولید هزار کیلو گرم قارچ دکمه ای به همت دو طرح پیروز پرورش قارچ، بخشی از نیاز بازار شهربابک تامین می شود.

28 شهریور 1399

خبرنگاران کرونا؛ فرصتی دوسویه برای کسب وکارهای دیجیتال

تهران- خبرنگاران- شیوع ویروس کرونا بسیاری از کارها و فعالیت ها ازجمله اقتصاد دیجیتال و حوزه کسب و کارهای آنلاین را تحت تاثیر قرار داد؛ بعضی از کسب و کارهای آنلاین دچار رکود شدند و بعضی از آنها به رونق چند برابری دست یافتند.

28 شهریور 1399

چرا ارز لوازم خانگی و دارو فدای موبایل می شود؟

در حالی واردات گوشی های با ارزش بالای 300 دلار سالانه حدود 850 میلیون یورو ارزبری دارد که صنعت لوازم خانگی و پوشاک هرکدام با تخصیص رقم تقریبی 1 میلیارد یورو قابلیت احیا و رونق دارد.

27 شهریور 1399

سهم حداکثری پوشش های تزئینی نانو در بازار کاشی و سرامیک

مدیرعامل گروه تولیدی آرا سرام معتقد است که در حال حاضر بیشترین سهم در پوشش های تزئینی مورد استفاده در کاشی و سرامیک، مربوط به پوشش های نانو است.

24 شهریور 1399

اوپو دو روز دیگر از فناوری شارژ سریع 125 وات رونمایی می کند

اوپو از جمله شرکت هایی است که طی چند سال گذشته توجه ویژه ای به فناوری شارژ سریع نشان داده و از لحاظ سرعت شارژ تا حد زیادی پیروز شده به رکوردشکنی خود ادامه دهد. بر اساس اعلام این شرکت، دو روز دیگر در تاریخ 15 ژوئیه (25 تیر) شاهد معرفی فناوری شارژ سریع 125 وات...

21 شهریور 1399

مرد راننده؛ متهم به ربودن زن جوان

زنی که مدعی است از سوی یک راننده ربوده شده و آزار و اذیت شده است، در حالی در دادگاه درخواست اشد مجازات برای متهم کرد که متهم ادعا می کند این زن دروغ گفته است.

14 شهریور 1399

شیوه نامه ارائه دروس عملی ناتمام سال تحصیلی 99- 1398 اعلام شد، ارائه دروس عملی در ترم تابستان

دانشگاه پیغام نور در اطلاعیه ای شیوه نامه ارائه دروس عملی ناتمام سال تحصیلی 99- 1398 را بیان کرد به طوری که اتمام بعضی از دروس عملی یا بخش عملی بعضی دروس نظری- عملی در دوره تابستانی امکان پذیر است .

14 شهریور 1399

1990 میلیارد تومان اوراق بدهی دولت فروخته شد، عرضه 9 هزار میلیارد تومان در 24 تیر

وزارت امور مالی و دارایی نیز با فروش 610 میلیارد تومان اوراق اراد 33 با نرخ بازده تا سررسید 18.2 درصد و 1370 میلیارد تومان 13.7 اوراق اراد 35 با نرخ بازده تا سررسید 17 درصد و در مجموع 1990 میلیارد تومان موافقت کرد.

14 شهریور 1399

چکمه هایی که سرعت دویدن را افزایش می دهند

محققان چکمه هایی بیونیک ساخته اند که افراد با استفاده از آنها می توان با سرعت بیشتری بدوند.

13 شهریور 1399

بوئینگ تولید مدل پرطرفدار 747 را متوقف می کند

شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا قصد دارد به تولید مدل پرطرفدار 747 خود پایان دهد.

11 شهریور 1399

مکانیسم های مثبت و منفی افزودنی ها در مواد غذایی

به گزارش خبرنگاران، افزودنی های غذایی، ماده یا مخلوطی از مواد هستند که هنگام تولید، فرایند، نگهداری یا بسته بندی به مواد غذایی با اهداف بهبود یا حفظ ارزش غذایی، کاهش ضایعات، افزایش پذیرش مصرف کننده، افزایش مدت ماندگاری محصول، جلوگیری از فساد یا تجزیه...

5 شهریور 1399

پلیس ترکیه پناهجوی ایرانی را به کام مرگ فرستاد

روز های پایانی اسفندماه خانواده کامران گودرزی اطلاع دادند که فرزندشان در پی خروج غیرقانونی از کشور، در ترکیه مفقود شده است. جنازه کامران دو ماه بعد، همراه هفت پناه جوی اهل کشور های دیگر داخل خاک ترکیه و در کوه های نزدیک شهر مرزی چالدران پیدا شد. طبق اعلام...

5 شهریور 1399

انواع داکت دیواری از ساده تا قرنیزی و پارتیشن دار با ویژگی ها

داکت دیواری نوعی سیستم مدیریت کابل است که به شما این امکان را می دهد که دسته های بزرگی از سیم ها را به روشی آسان و منظم جمع نموده و در راستا معین راهنمایی کنید. بیشتر داکت های دیواری دارای یک پوشش کشویی یا لولایی هستند و این امکان را فراهم می نمایند که به...

2 شهریور 1399

آزمایش واکسن آمریکایی-آلمانی کرونا در انسان ها شروع شد

آزمایش انسانی یک واکسن برای ویروس کرونا که نتیجه همکاری دو شرکت آمریکایی و آلمانی است، در آمریکا شروع شد.

28 مرداد 1399

راه اندازی شبکه نوآوری صنعت ساختمان؛ حرکتی برد- برد برای تمام ذی نفعان

خبرنگاران/یزد مدیر شبکه نوآوری صنعت ساختمان کشور با حضور در آیین شروع بهره برداری از شبکه نوآوری صنعت ساختمان در یزد، این حرکت را نوعی آینده سازی همراه با سودآوری ذهنی دانست که می تواند نتیجه ای برد- برد برای تمام ذی نفعان آن داشته باشد.

26 مرداد 1399

قیمت گوشی موبایل، امروز 26 خرداد 99

قیمت گوشی های موبایل موجود در بازار مورخ دوشنبه 26 خرداد 1399 را مشاهده می کنید.

23 مرداد 1399
تعداد: (201)