مقالات گردشگری

نسخه ای برای مواجهه با نفوذ بیگانگان در خلیج فارس

رییس دانشکده علوم گردشگری تاکید نمود: دولت های منطقه خلیج فارس زمینه های حضور مردم و گردشگران سایر مناطق را برای بازدید و آشنایی بیشتر با میراث کهن و باستانی منطقه خلیج فارس فراهم آورند.

20 خرداد 1400

ناراحتی شدید پرسپولیسی ها از اظهارات وزیر بهداشت

صحبت های وزیر بهداشت در خصوص قرنطینه اعضای پرسپولیس پس از بازگشت از هند باعث نگرانی اعضای این تیم شده است.

17 خرداد 1400

ریاض: گزارشات منتشر شده درباره روابط با دمشق دقیق نیست

وزارت خارجه عربستان اعلام کرد، گزارشات منتشر شده اخیر درباره روابط این کشور با سوریه دقیق نیست.

12 خرداد 1400

پرتاب نخستین ایستگاه فضایی دائمی چین به فضا

از آنجا که چین، عضو برنامه ایستگاه فضایی بین المللی نیست، از دهه 90 میلادی کوشیده است تا ایستگاه فضایی دائمی خود را بسازد و آمریکا هم اغلب با ماموریت های فضایی چین، به دلیل پنهان کاری و ویژگی های نظامی آن ها، مخالف بوده است.

29 اردیبهشت 1400

همراه مشتری هایم در کنار کتاب ها پیر شدیم

به گزارش خبرنگاران در خراسان رضوی، در ادامه معرفی کتابفروشی های شهرستان های استان خراسان رضوی، این بار به فریمان سفر کردیم. شهری در فاصله 75 کیلومتری مشهد و در راستا مشهد به کشور افغانستان. نام فریمان در سفرنامه های تاریخی درج شده است و همیشه به خاطر...

28 اردیبهشت 1400

رصدخانه جانتر مانتر؛ از نادرترین و زیباترین جاذبه های گردشگری هند

این رصدخانه روباز که نامش در لیست میراث جهانی یونسکو نیز به چشم می خورد، یکی از نادرترین و زیباترین جاذبه های گردشگری در هند محسوب می گردد. بدون تردید، هنگام خرید آنلاین بلیط هواپیما جیپور و سفر به این شهر بازدید از Jantar Mantar - Jaipur تصویر بسیار روشنی از نبوغ...

28 اردیبهشت 1400

افخمی از او یک فرشته بود تا احضار

تهران (پانا) - سریال احضار با سوژه ای ماورایی و استفاده از نابازیگران در نقش های اصلی، تجربه ای جدید البته با استفاده از تکنیک های پیشین در جهت فیلمسازی علیرضا افخمی است.

23 اردیبهشت 1400

اولین پرواز بر سطح سیاره ای دیگر، هلی کوپتر نبوغ بر فراز مریخ به پرواز درآمد

باشگاه خبرنگاران: هلی کوپتر نبوغ ناسا پس از دو بار تعویق، سرانجام امروز بر فراز سیاره سرخ به پرواز درآمد. نبوغ در ماموریت اعزام مریخ نورد استقامت، به همراه آن راهی مریخ شد و دو هفته پیش، با انجام اقدامات اولیه، از استقامت جدا شده و بر سطح این سیاره مستقر...

21 اردیبهشت 1400

مدارس علمیه جزو جاذبه های قابل توجه در یزد هستند

ایسنا/ براساس خبرهای منتشر شده، مدارس علمیه جزو جاذبه های قابل توجه در یزد هستند.

20 اردیبهشت 1400

چرا بازدید از بازار سنتی سنندج پیشنهاد می شود؟

بازار سنتی سنندج در مرکز شهر سنندج قرار گرفته است. در حالت کلی، بازارهای سنتی و قدیمی در شهرهای ایران جزو بخش های اصلی تاریخ هر شهری هستند. اغلب این بازارها شکل یکسانی دارند اما معماری شان با همدیگر متفاوت است.

19 اردیبهشت 1400

ثبات مالی و تسهیل تجارت خارجی، 2 اولویت سال 1400 باشد

رئیس اتاق مشترک ایران و امارات معتقد است برگرداندن ثبات به اقتصاد کشور و در عین حال فراهم کردن زمینه توسعه تجارت بین المللی به وسیله برطرف تحریم ها در سال 1400 باید مورد توجه دولت باشد.

15 اردیبهشت 1400

مشکل عظیم پرسپولیس حل شد

فرآیند دریافت ویزای سفر به کشور هند با کوشش شبانه روزی بخش مدیریت باشگاه پرسپولیس به پایان رسید و برای همه اعضای کاروان ویزا صادر شد.

11 اردیبهشت 1400

ظریف: اولویت ایران همسایگانش است خبرنگاران

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران با پربار توصیف کردن دیدار ها و نشست های خود با مقام های قزاقستان و با اشاره به سفر منطقه ای خود، اولویت ایران را همسایگان این کشور توصیف کرد.

7 اردیبهشت 1400

لبنان، حسان دیاب امروز راهی قطر می گردد

منابع لبنانی از سفر نخست وزیر دولت پیشبرد امور این کشور به قطر خبر دادند.

4 اردیبهشت 1400

کتاب زنبوردار حلب - نوشته کریستی لفتری

کریستی لفتری در سال 1980 در لندن از پدری یونانی و مادری قبرسی به جهان آمد. خانواده او در سال 1974 در جریان حمله ترکیه به لندن نقل مهاجرت نموده بودند. او در رشته زبان انگلیسی و نویسندگی خلاق تحصیل کرد. مدتی معلم زبان دانشجویان خارجی بود و مدتی هم در دبیرستان...

4 اردیبهشت 1400

لاوروف: غرب به دنبال تضعیف تمام کشورهای اطراف روسیه است

به گفته وزیر امور خارجه روسیه، کشورهای غربی تنها برای یک چیز به رژیم اوکراین احتیاج دارند و آن ادامه دادن به آزار روسیه و یافتن بهانه های جدید برای سیاست روس هراسی است.

31 فروردین 1400

نوروز 1400 کجا سفر کنیم؟

تعطیلات نوروز یکی از بهترین زمان ها برای مسافرت است. برخی ها مقاصد بین المللی را برای گذران تعطیلات انتخاب می نمایند و بسیاری از هموطنان با توجه به اقلیم های مختلف جغرافیایی و آب وهوایی کشورمان به یکی از مناطق گردشگری ایران سفر می نمایند.

29 فروردین 1400

پیرشالیار نماد مشارکت اجتماعی و آیینی به قدمت تاریخ

آیین باستانی پیرشالیار که مردم منطقه آن را عروسی پیرشالیار می نامند، هر ساله در فصل زمستان و در نیمه های بهمن ماه برگزار می شود، این مراسم نماد عینی از مشارکت های فعال مردم در مناسبت های مختلف اجتماعی و فرهنگی است و سابقه ای به قدمت تاریخ دارد و هر سال...

23 فروردین 1400

10 نکته مهمی که باید برای داشتن زندگی ارادی و آگاهانه به یاد داشته باشید

بسیاری می گویند آنچه نمی دانید نمی تواند به شما آسیب برساند اما وقتی چیزها به ذهن شما خطور می نمایند، این گفته نمی تواند حقیقت داشته باشد. آنچه شما در خصوص ذهن خود نمی دانید اینکه چه چیزی آن را اداره می نماید و چگونه زندگی شما را راهنمایی می نماید، قطعاً...

19 فروردین 1400

دلیل دعوت نشدن 6 بازیکن به تیم ملی فوتبال، دعوت از چهره های جدید

به گزارش خبرنگاران، ملاقات محبت آمیز تیم های ملی فوتبال ایران و سوریه از ساعت 17:30 روز دهم فروردین ماه سال 1400 در حالی برگزار می گردد که دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی را به توضیح زیر خاطرنشان کرد:

17 فروردین 1400
تعداد: (337)