صنایع دستی

نوروز اقوام مختلف را به صلح دعوت می نماید

وقتی تمام مؤلفه ها و تک تک عناصر فرهنگ نوروز را در کنار هم قرار می دهیم شکل های مختلف رفتاری را می بینیم که درنهایت همه به یک هدف والا یعنی بازگشت به خویشتن منتهی می گردد.

2 خرداد 1399

خبرنگاران تمامی مراکز اقامتی چابهار تعطیل شد

زاهدان- خبرنگاران- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چابهار گفت: تمامی مراکز اقامتی این شهرستان به منظور پیشگیری از مبتلا شدن مسافران به ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

7 اردیبهشت 1399

کارخانه هایی که موقتا فراوری نمی نمایند باید حقوق کارگران خود را بپردازند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: کارخانه هایی که موقتا خودشان به فراوری نمی پردازند باید حقوق کارگران خود را پرداخت نمایند.

26 فروردین 1399

حاشیه های یک پروژه فرهنگی، پیاده راه رشت از اعماق تاریخ می گذرد

خبرنگاران- گروه استان ها: هرچند سریال ساخت پیاده راه فرهنگی شهر رشت که بزرگ ترین پیاده راه شمال کشور است به روزهای اوج خود رسیده اما کشف تکه های استخوان و سفال در محل اجرای این پروژه حدس های متفاوتی را در این باره به وجود آورده است.

26 فروردین 1399

کنفرانس همکاری مشترک ایران و ایتالیا در پاسارگاد برگزار می گردد

کنفرانس مروری بر سه سال همکاری مشترک هیئت ایران و ایتالیا با هدف ارائه دستاوردهای علمی و اجرایی 19 مهر 96 در پایگاه میراث جهانی پاسارگاد برگزار می گردد.

4 فروردین 1399

کهگیلویه و بویراحمد آماده استقبال از مسافران نوروزی است

نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر کهگیلویه و بویراحمد روز 4 اسفندماه 98 با حضور رؤسای میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در هشت شهرستان استان در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.

7 اسفند 1398

جشنواره سفره ایرانی اوایل سال آینده برگزار می گردد

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه جشنواره سفره ایرانی اوایل سال آینده برگزار می گردد، گفت: این جشنواره با حضور 31 استان و برگزیدگان جشنواره های منطقه سفره ایرانی برگزار می گردد.

5 اسفند 1398

دهکده گردشگری یزد در اشکذر ایجاد می گردد، احیا زندگی در عصرآباد

سید محمدجعفر میرجلیلی در تبادل نظر با خبرنگاران از شروع عملیات اجرایی نخستین دهکده گردشگری استان یزد در روستای عصرآباد اشکذر اطلاع داد و گفت: عصرآباد از روستاهای زرتشتی نشین شمال یزد و دهی خالی از سکنه است که در روزگاری نه چندان دور نزدیک به 50 خانوار...

1 اسفند 1398

میزان تخریب بنای پهلوی دوم سینما هتل رامسر ، امکان نابودی کل هتل وجود داشت

مدیرکل هتل های پارسیان رامسر در واکنش به حریق سینمای هتل پارسیان رامسر گفت: تلفات و خسارات جانی این آتش سوزی صفر بود اما 80 درصد ساختمان سینمای این هتل در آتش خسارت دید.

27 بهمن 1398

باغ فردوس، موزه سینمای ایران

درباغ فردوس تهران، زیبا ترین باغ موزه سینمای ایران تاسیس شده که غیر از ارائه ی گنجینه ای از سینما، به یکی از پر جاذبه ترین مکان های گردشگری تهران تبدیل شده است.

25 بهمن 1398

سرفصل برنامه های گردشگری اردبیل معین شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از مشخص سرفصل برنامه های گردشگری استان اردبیل تا سرانجام امسال اطلاع داد.

5 بهمن 1398

جلسه هم اندیشی دفاتر و شرکت های خدمات گردشگری همدان برگزار گردید

جلسه هم اندیشی و دوره آگاهی بخشی و آشنایی مدیران عامل و فنی دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری همدان چهارشنبه 20 آذر 98 در هتل بوعلی همدان برگزار گردید.

5 بهمن 1398

برگزاری هفتمین دوره آموزش راهنمایان بین المللی بوم گردشگری در بندرعباس

هفتمین دوره آموزش راهنمایان بین المللی بوم گردشگری با حضور رضا برومند مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان، فائقه اتابک معاون گردشگری این اداره کل و جمعی از هنرجویان شنبه 2 آذر 98 در موسسه مشق آفرینش بندرعباس شروع شد.

22 دی 1398

برخورد با ساخت وساز غیرمجاز در حریم درجه یک محوطه باستانی سیلک کاشان

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشان از تخریب یک مورد ساخت و ساز که به صورت غیرمجاز در حریم درجه یک محوطه باستانی سیلک ساخته شده بود، اطلاع داد و اضافه نمود: این اقدام با حکم قضایی و حمایت های شهرداری کاشان، توسط واحد اجرایی شهرداری...

14 دی 1398

هفتمین نشست میراث فرهنگی و توسعه فضاهای شهری برگزار می گردد

معاون میراث فرهنگی استان تهران گفت: به بهانه روز جهانی شهرسازی، هفتمین نشست از سلسه نشست های تخصصی میراث فرهنگی استان تهران، با موضوع حفاظت و باززنده سازی فضاهای تاریخی شهر تهران یکشنبه 19 آبان ماه 98 در سالن همایش های موزه فرش برگزار می گردد.

5 دی 1398

سقف چوبی سرای تاریخی فاتح نی ریز مرمت می گردد

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نی ریز گفت: سقف سرای تاریخی فاتح نی ریز بازسازی و مرمت می گردد.

21 آذر 1398

سنگینی مسائل روی دوش فرش بافان، روند صادرات فرش کُند شد

خبرنگاران، گروه استان ها- زهرا مقدمی: فرش دستباف، نماد هنرمندی مردم ایران در بین ملت های مختلف است و جهان هنر ایران را با فرش دستباف می شناسد. فرش دستباف ایرانی بهترین و زیباترین نوع فرش در جهان است و حدود یک سوم فرش دستباف کل جهان در ایران بافته می گردد....

21 آذر 1398

در دیدار مونسان با نماینده مردم ملکان، لیلان و مبارک شهر در مجلس شورای اسلامی مطرح شد؛ ایجاد پایگاه میراث فرهنگی در قلعه بختک لیلان

ایجاد پایگاه میراث فرهنگی در قلعه بختک لیلان از توابع استان آذربایجان شرقی در دیدار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با نماینده مردم ملکان، لیلان و مبارک شهر در مجلس شورای اسلامی مطرح شد و برای بررسی در دستور کار...

18 آبان 1398

سامانه صدور مجوزهای صنایع دستی مجددا راه اندازی شد

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: سامانه صدور مجوز صنایع دستی مجددا شروع به کار کرد.

27 مهر 1398

ابلاغ ثبت ملی 13 اثر منقول فرهنگی تاریخی به استاندار کرمانشاه

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با ارسال نامه ای به استاندار کرمانشاه، مراتب ثبت 13 اثر منقول فرهنگی تاریخی را ابلاغ کرد.

21 مهر 1398
تعداد: (42)