شهر زیبای ونک می تواند به مقصد گردشگران دوستداران طبیعت تبدیل شود

به گزارش مجله ویراپارس، میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، شهر زیبای ونک می تواند به مقصد گردشگران دوستداران طبیعت تبدیل شود.

شهر زیبای ونک می تواند به مقصد گردشگران دوستداران طبیعت تبدیل شود

گردشگران علاقمند به دیدار از آثار زیبای طبیعی می توانند پس از طی طریق نمودن به فاصله 30 کیلومتر از شهر سمیرم به محور زیبای ونک وارد شوند. این محور بدلیل موقعیت خاص جغرافیایی و طبیعی از جمله وجود منابع بکر طبیعی و باغ های سرسبز سیب درختی و همچنین وجود چشمه ها و رودخانه های متعدد در کنار جاذبه های تاریخی همواره مورد توجه گردشگران بوده است.

از جمله معروف ترین جاذبه های گردشگری مذهبی و طبیعی شهر ونک میتوان به مجموعه اکوتوریستی، تفریحی و مذهبی امامزاده زید بن علی (ع) اشاره کرد که در میانه راه سمیرم به ونک واقع شده است.

در ادامه این راستا سبز، طبیعت زیبا و سبز و همچنین باغ های سیب درختی روستای قلعه قدم یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این محور بشمار می رود.

در خاتمه این محور زیبای گردشگری، شهر ونک واقع شده که با معماری منحصر بفرد و بصورت پلکانی در دامنه های زاگرس بنا شده و استفاده از مصالح بومی در معماری بناهای این شهر، بر زیبایی آن می افزاید.

وجود اقامتگاه های متعدد بومگردی که در سالهای گذشته با حمایت دولت ایجاد شده و همچنین وجود فروشگاه های متعدد صنایع دستی که به یکسان صنایع دستی مردم شهرنشین، روستانشین و عشایر منطقه را عرضه می کند بر جذابیت های محور گردشگری شهر ونک می افزاید.

از جمله دیگر جاذبه های گردشگری ونک میتوان به مجموعه جدیدالتاسیس اکوتوریستی چشمه ناز و رودخانه شمس آباد اشاره کرد که وجود تعدادی کارخانه تولید آب معدنی از چشمه سازان منطقه بر جذابیت های ونک می افزاید.

علاقه مندان به گونه گردشگری مذهبی با سفر به ونک می توانند از مجموعه زیارتی و تفریحی امامزاده معصومه خاتون (ع) نیز بازدید کنند، که با توجه به ایجاد زیرساخت های گردشگری اعم از زائرسرا، پارک و محل اقامت موقت، شرایط مناسبی را برای حضور و اقامت گردشگر فراهم می آورد.

با توجه به اینکه سیب درختی شهرستان سمیرم از شهرتی ملی و حتی بین المللی برخوردار است، وجود باغ های متعدد سیب درختی در پیرامون شهر وانک این شهر زیبا را که در دامنه زاگرس واقع شده به یک باغ شهر زیبا تبدیل کرده است، لذا با توجه به جذابیت های فراوان این شهر، طرح جامع گردشگری ونک با مشارکت شهرداری این شهر و اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سمیرم در دست تهیه است.

منبع: همگردی
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1945

به "شهر زیبای ونک می تواند به مقصد گردشگران دوستداران طبیعت تبدیل شود" امتیاز دهید

1 کاربر به "شهر زیبای ونک می تواند به مقصد گردشگران دوستداران طبیعت تبدیل شود" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر زیبای ونک می تواند به مقصد گردشگران دوستداران طبیعت تبدیل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید