دسیسه مرگبار مریم و دو همدستش برای قتل سودا

به گزارش مجله ویراپارس، پنج ماه از مرگ سودا حسن زاده، دختر آرایشگر مشگین شهری، می گذرد؛ دختر جوانی که قربانی دسیسه دوستش شد. سرقت و قتل و به آتش کشیدن پیکر سودا ماجرای هولناکی را پیش روی کارآگاهان گذاشته بود تا اینکه یک زن و دو مرد همدستش دستگیر شدند. پس از بازپرسی ها و فرایند قضائی کیفرخواست متهمان صادر و پفراینده برای صدور رأی نهایی به دادگاه کیفری ارجاع شد.

دسیسه مرگبار مریم و دو همدستش برای قتل سودا

شهروند در ادامه نوشت: نوزدهم اسفند سال گذشته دختر جوانی به نام سودا بیست وهشت ساله از یک سالن زیبایی در مشگین شهر که در آن مشغول به کار بود خارج شد و به خانه یکی از دوستانش رفت، اما دیگر به خانه بازنگشت.

تجسس های پلیسی آغاز شد تا اینکه روز سه شنبه، بیستم اسفند 98، چوپانی جوان در نزدیکی سد احمدبیگلو با پیکر سوخته یک انسان روبه رو شد و همین کافی بود تا مأموران پلیس مشگین شهر در محل حاضر شوند.

کارآگاهان با توجه به سرنخ های به دست آمده متوجه شدند جسد سوخته متعلق به سوداست. کارآگاهان در گام نخست پی بردند که سودا شب قبل از پیداشدن جسدش در خانه یک زن آشنا به نام مریم میهمان بوده و همین کافی بود تا آن ها به سراغ مریم بروند و این زن که سعی داشت با داستانسرایی هایش خود را در ماجرای قتل بی گناه معرفی کند در تناقض گویی هایش گرفتار شد و تصاویر دوربین مداربسته در نزدیکی خانه کافی بود تا مریم پرده از جنایت هولناک بردارد.

تیم جنایی پلیس آگاهی مشگین شهر در تجسس های میدانی و بازپرسی از مریم پی بردند که این زن با همدستی برادرش و یک مرد آشنا دست به قتل سودا حسن زاده زده است و در ادامه آن ها طلا و پول هایش را به سرقت برده اند و برای اینکه ردی از این جنایت باقی نماند با انتقال جسد به نزدیکی سد احمدبیگلو اقدام به آتش زدن جسد کرده اند.

برادر مریم و مرد مورد علاقه این زن خیلی زود دستگیر شده و به جنایت هولناک اعتراف کردند و در تحقیقات تعیین شد که برادر مریم در انتقال جسد و آتش زدن آن به مرد مورد علاقه خواهرش کمک کرده است. در تحقیقات تعیین شد مریم از 8 ماه قبل با مراجعه به سالن زیبایی در خیابان حافظ مشگین شهر با سودا آشنا شد و آن ها خیلی زود با هم صمیمی شدند تا حدی که روز هایی که مریم کاری هم نداشت به سالن زیبایی می رفت و همیشه همراه سودا بود.

در ادامه تعیین شد سودا همیشه طلا های زیادی همراه خود داشت تا اینکه روز نوزدهم اسفند با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی سالن های زیبایی، سودا پس از خاتمه کار در حالی که مثل همیشه طلا های زیادی به خود آویزان کرده بود با 5 میلیون تومان پول از سالن خارج شد و برای دیدن دوستش به خانه مریم رفت.

کارآگاهان پی بردند مریم طراح این قتل بوده و سودا حسن زاده را به خانه اش کشانده و سپس مرد مورد علاقه مریم با طناب سودا را خفه کرده و سپس طلا، جواهرات و 5 میلیون تومان پول سودا را به سرقت برده بودند و در ادامه برادر مریم برای جابه جا کردن جسد در محل حاضر شده و جسد را داخل یک پتو پیچانده و داخل صندوق عقب گذاشته و پس از انتقال به منطقه سد احمدبیگلو با بنزین اقدام به آتش زدن جسد کرده بود.

سه متهم اصلی این پرونده هولناک در بیست وهشتم اسفند دستگیر شدند و مرد مورد علاقه مریم قتل را به گردن گرفت تا مریم و برادرش آزاد شوند، اما بررسی ها و سرنخ های به دست آمده نشان از آن دارد که مریم در پیامک هایی که به پسر مورد علاقه اش می داده، اصرار داشته که هر چه زودتر نقشه قتل را به اجرا برساند تا دست شان به طلا های سودا برسد.

مریم پس از دستگیری به زندان اردبیل و مرد مورد علاقه اش به زندان مشگین شهر منتقل و برادر مریم با قرار وثیقه آزاد شد. پس از گذشت پنج ماه کیفرخواست متهمان صادر شد؛ مریم و مرد مورد علاقه اش به مشارکت در قتل عمدی سودا حسن زاده و برادر مریم به پنهان کردن ادله جرم با علم قبلی و جنایت بر میت متهم شناخته شدند و سه متهم این پرونده در ماجرای سرقت طلا ها نیز مجرم شناخته شدند که پرونده برای صدور رأی نهایی به دادگاه کیفری ارجاع شد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1172

به "دسیسه مرگبار مریم و دو همدستش برای قتل سودا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسیسه مرگبار مریم و دو همدستش برای قتل سودا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید