آمادگی صدا و سیما برای یاری راهبردی به آموزش و پرورش

به گزارش مجله ویراپارس، رئیس رسانه ملی در ملاقات با وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر آمادگی همه معاونت های ذی ربط صداوسیما برای کمک آموزش و پرورش، از آمادگی برای راه اندازی کمیته مشترک دائمی، قرارگاه معلم و مدرسه و همچنین انعقاد تفاهم نامه راهبردی برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان با آموزش وپرورش اطلاع داد.

آمادگی صدا و سیما برای یاری راهبردی به آموزش و پرورش

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه رسانه مجله ویراپارس از روابط عمومی رسانه ملی، دکتر علی عسکری در این ملاقات گفت: پدیده کرونا باعث شد رابطه صداوسیما با آموزش وپرورش نسبت به گذشته در بالاترین سطح قرار گیرد و در این برهه از زمان و در روزهای کرونایی، رسانه ملی به صورت جهادی و با همه ظرفیت در کنار آموزش وپرورش برای کمک به مهم ترین مرکز تربیت آیندگان ایران اسلامی ایستاده است.

رئیس سازمان صداوسیما هم افزایی بین رسانه ملی و آموزش وپرورش را فتح بابی برای گسترش و ادامه فعالیت ها در حوزه آموزش دانست و با اشاره به اقدامات اجرا شده پس از تعطیلی مدارس در شبکه های مختلف رسانه ملی به خصوص در شبکه آموزش گفت: شبکه امید و پایگاه تلوبیون صداوسیما به صورت رایگان می تواند در کنار شبکه آموزش به کمک نرم افزار کاربردی یا همان اپلیکیشن شاد وزارت آموزش وپرورش بیاید؛ چون بعضی هستند که به دلیل محدودیت های اقتصادی نمی توانند از این نرم افزار شاد استفاده نمایند.

رئیس رسانه ملی با اشاره به اینکه باید صندلی معلمان در جامعه ارتقا یابد، از آمادگی صداوسیما برای برنامه سازی و فراوری محصولات مختلف با شیوه های جدید در امر تعلیم و تربیت اطلاع داد و گفت: رسانه ملی همیشه در این راستا کوشش نموده تا صندلی اجتماعی معلمان و آموزش و پرورش را در قاب تصویر رعایت کند و آن را به درستی به تصویر بکشد.

وی اضافه کرد: قطعا معلمان و فرهنگیان چهره هایی هستند که باید به عنوان الگو برای مردم معرفی شوند و رسانه ملی به این موضوع توجه ویژه دارد.

رئیس صداوسیما با بیان اینکه رسانه ملی آماده فراوری محصولات سمعی و بصری با هدف تقویت مفاهیم آموزشی است، تأکید کرد: رسانه ملی آماده است تا با همکاری برترین معلم های آموزش وپرورش، برای دانش آموزان در تمام مراحل از کودکی تا سطوح بالاتر برنامه سازی کند.

دکتر علی عسکری نقش رسانه را از همان لحظات اول در مقابله با کرونا مهم دانست و گفت: تنظیم افکار عمومی، تنظیم رفتار مردم است و صداوسیما از همان لحظه اول متوجه نقش کلیدی خود در مواجهه با تبعات کرونا شد و توانست تا هم در حوزه اطلاع رسانی، آموزشی و اقناعی و هم در خنثی سازی فتنه دشمن پیروز عمل کند و امیدواریم مطابق وضع کنونی، همکاری اجرا شده با آموزش وپرورش نتیجه ارزشمندی به دنبال داشته باشد.

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش وپرورش هم در این ملاقات با قدردانی از اقدامات رسانه ملی و همکاری با آموزش وپرورش در شرایط شیوع کرونا در کشور گفت: وزارت آموزش وپرورش و رسانه ملی مأموریت مشترکی دارند و آن فراوری محتوا برای چشم، گوش و قلب مخاطبان است و این فرصت، ظرفیت و توانمندی فوق العاده است که جامعه به ما داده است.

وی با اشاره به اینکه شیوع کرونا پدیده جهانی و عالم گیر بود و قطعاً رفتار کشورها و چگونگی برخورد آن ها با این اپیدمی قابل مقایسه است، گفت: جمهوری اسلامی ایران در یک کار هماهنگ جزو کشورهایی است که بهترین واکنش را در بهترین زمان به این پدیده نشان داد.

وزیر آموزش وپرورش اضافه کرد: آموزش وپرورش هم مأمور بود در مقابل این پدیده به سرعت واکنش نشان دهد و اولین نقطه ای که به نظر ما رسید صداوسیما بود که انصافاً با تمام انرژی و سرعت عمل و رفتار انقلابی پای کار آمدند و بعد از تعطیلی مدارس به سرعت بحث آموزش در شبکه های مختلف گسترش پیدا کرد و رضایت مخاطبان هم تأمین شده است.

میرزایی گفت: در کنار همکاری رسانه ملی، آموزش وپرورش باید تدبیر دیگری نیز اتخاذ می کرد و آن حرکت به سمت فضای مجازی و آموزش الکترونیکی و در نهایت راه اندازی نرم افزار و اپلیکیشن شاد بود که الحمدلله مورد استقبال معلمان و دانش آموزان قرار گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش از اعلام هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره احتمال شیوع موج دوم کرونا در پاییز اطلاع داد و توضیح داد: بر این اساس، ما در آموزش و پرورش باید کاملا آماده باشیم تا با توجه به تجربیات کسب شده در این مدت به ویژه آموزش تلویزیونی و آموزش در اپلیکیشن شاد، جریان تعلیم و تربیت دانش آموزان ایران اسلامی به هیچ وجه قطع نشود.

حاجی میرزایی با ارائه گزارشی از عملکرد و اقدامات اجرا شده در فضای مجازی و اشاره به نقاط قوت و ضعف آموزش در فضای مجازی و نرم افزار شاد، از رئیس رسانه ملی درخواست کرد در این مأموریت مهم آموزش وپرورش را با تمام ظرفیت های رسانه ای خود در سراسر کشور کمک کند.

در این جلسه همچنین معاونان رسانه ملی و وزارت آموزش وپرورش برای تحقق اهداف در نظر گرفته شده گفتگو کردند.

مسعود احمدی افزادی، مدیر شبکه آموزش هم گزارشی کامل از عملکرد این شبکه از زمان شروع برنامه های آموزشی ارائه داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 973

به "آمادگی صدا و سیما برای یاری راهبردی به آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی صدا و سیما برای یاری راهبردی به آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید