4 ورزش مفید برای کاهش درد زانو

به گزارش مجله ویراپارس، محققان در یک مطالعه تازه، ورزش با مقدار بالا و مقدار کم را در 189 فرد مبتلا به استئوآرتریت زانو مقایسه کردند. همه به مدت 12 هفته سه بار در هفته ورزش کردند. ورزش ها شامل دوچرخه سواری داخل سالن و تمرین های مختلف پایین تنه مانند اسکات بدون بار و کشش زانو بود.

4 ورزش مفید برای کاهش درد زانو

محققان می گویند حتی دوره های کوتاه ورزش سبک می تواند به میلیون ها فرد مبتلا به آرتروز زانو یاری کند تا درد را کاهش داده و دامنه حرکتی شان را بهبود بخشد.

به گزارش مهر، استئوآرتریت زانو، نوع ساییدگی و پارگی این بیماری، زمانی رخ می دهد که غضروف بین استخوان ها شما شکسته شده و باعث درد، سفتی و تورم می گردد.

محققان در یک مطالعه تازه، ورزش با میزان بالا و میزان کم را در 189 فرد مبتلا به استئوآرتریت زانو مقایسه کردند. همه به مدت 12 هفته سه بار در هفته ورزش کردند. ورزش ها شامل دوچرخه سواری داخل سالن و تمرین های مختلف پایین تنه مانند اسکات بدون بار و کشش زانو بود.

افراد گروه با میزان بالا ورزش، 11 تمرین را در جلسات 60 تا 90 دقیقه ای انجام دادند. افراد گروه تمرین با میزان کم، پنج تمرین را طی جلسات 20 تا 30 دقیقه ای انجام دادند.

نتیجه این بود که همه افراد بعد از سه، شش و 12 ماه ورزش، بهبودهایی را در مقیاس استاندارد برای میزان گیری درد و عملکرد آرتروز زانو نشان دادند. افراد گروه با میزان بالا در شش ماهگی بهبود بیشتری در عملکرد زانو در طول ورزش و سرگرمی نشان دادند که نشان می دهد یک برنامه با میزان بالا ممکن است بهتر باشد.

ویلهلموس یوهانس آندریاس گروتن، فیزیوتراپیست مؤسسه کارولینسکا در استکهلم سوئد، می گوید: ورزش بخشی ضروری از درمان آرتروز زانو است. یکی از دلایل آرتروز زانو، ضعیف شدن عضلات اطراف زانو است و ورزش این عضلات حمایت کننده را تقویت می نماید.

وی در ادامه می افزاید: بسیاری از مردم نگران هستند که ورزش آرتروز زانو را بدتر کند، اما این درست نیست.

گروتن گفت: برای افراد مبتلا به آرتروز زانو، فعالیت برای حفظ قدرت و دامنه حرکتی مهم است. ورزش باید آسان باشد. پیاده روی راه خوبی برای آغاز است.

گزینه های دیگر عبارتند از شنا، دوچرخه سواری ثابت و ورزش با وزنه های سبک.

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 فروردین 1402 بروزرسانی: 23 فروردین 1402 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2219

به "4 ورزش مفید برای کاهش درد زانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 ورزش مفید برای کاهش درد زانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید