طرز تهیه 7 مدل آبمیوه بهاری ترکیبی و ساده کافی شاپی

به گزارش مجله ویراپارس، نوشیدنی ها و آبمیوه های بهاری از جمله انواع نوشیدنی خنک برای سرو در فصل بهار هستند. میوه های بهاری با تنوع و رنگ های مجذوب نماینده و دلکش، هوس خوردن یک نوشیدنی بهاری با میکس میوه های بهاری را در این فصل بیشتر می نمایند. در واقع خیلی ها ترجیح می دهند روز خودشان را با خوردن یک نوشیدنی بهاری آغاز نمایند یا در کنار وعده های غذایی شان از نوشیدن آن لذت ببرند. در این مقاله از در مجله خبرنگاران طرز تهیه چند مدل آبمیوه بهاری را به شما یاد می دهیم که بعضی از آن ها میکس میوه های بهاری با مواد دیگر هستند.

طرز تهیه 7 مدل آبمیوه بهاری ترکیبی و ساده کافی شاپی

نکاتی درباره طرز تهیه آبمیوه بهاری

 • برای درست کردن آبمیوه بهاری یا نوشیدنی های خنک تابستانی در منزل، به وسایل ساده آشپزی احتیاج دارید، آبمیوه گیری و مخلوط کن، می توانند به شما در طرز تهیه آبمیوه بهاری یاری نمایند. از طرفی با درست کردن شربت، آبمیوه و نوشیدنی در خانه می توانید از سالم بودن آن مطمئن باشید.
 • اگر از مخلوط کن یا میکسر در طرز تهیه آبمیوه و نوشیدنی بهاری استفاده می کنید، در صورت دلخواه قبل از مصرف، آبمیوه را صاف کنید. از پارچه های توری یا صافی های ریز برای این کار یاری بگیرید.
 • درست است که آبمیوه های خانگی به خاطر نبود مواد افزودنی و انواع رنگ های خوراکی سالم تر هستند ولی به این معنا نیست که می توانید در مصرف آن ها زیاده روی کنید. کالری موجود در میوه ها، در مصرف آبمیوه با حجم بالا می تواند به بدنتان آسیب برساند.
 • سعی کنید در طرز تهیه آبمیوه بهاری، از شکر کمتری بهره ببرید و از طعم طبیعی میوه ها لذت ببرید. در صورت دلخواه، به جای شکر از عسل بهره ببرید.
 • بهتر است آبمیوه ها را به صورت تازه مصرف کنید و از نگهداشتن آن ها برای طولانی مدت خودداری کنید. چون طعم، ارزش غذایی و رنگ آبمیوه ها به مرور زمان تغییر می نماید.

1- طرز تهیه آبمیوه بهاری طالبی

با انواع مختلفی از نوشیدنی بهاری و آبمیوه خوشمزه را می توان درست کرد. حتی می توانید برای تنوع، داخل آب طالبی اسکوپ های بستنی بریزید یا . اما ما ترکیبی از آب طالبی و میوه های بهاری دیگر را به شما پیشنهاد می کنیم.

مواد لازم برای تهیه آبمیوه بهاری طالبی

 • طالبی: 500 گرم
 • موز: 300 گرم
 • پودر دارچین: 1/4 قاشق چای خوری
 • عسل: 1 قاشق غذاخوری
 • ماست: 150 گرم

دستور تهیه نوشیدنی بهاری با طالبی

پوست طالبی و موز را بگیرد و در یخچال یا فریزر بگذارید تا کاملا خنک شوند. سپس از یخچال بیرون بیاورید و همراه با عسل، ماست و پودر دارچین در دستگاه مخلوط کن بریزید و به هم بزنید تا کاملا یکدست شوند. شربت بهاری طالبی را می توانید با تکه های موز و طالبی تزیین کنید. اندازهی از پودر دارچین هم بعد از آماده شدن آبمیوه طالبی روی آن بپاشید.

در صورت تمایل می توانید ، ، انواع مثل موز و طالبی و را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های زنجیره ای بخرید.

بیشتر بخوانید طرز تهیه بستنی طالبی و انبه

2- طرز تهیه آبمیوه بهاری توت فرنگی

مواد لازم برای تهیه آبمیوه بهاری توت فرنگی

 • توت فرنگی: 1 لیوان دسته دار فرانسوی
 • آبلیمو تازه: 1 قاشق غذاخوری
 • شکر: 1 قاشق غذاخوری
 • آب سرد: 1 لیوان دسته دار فرانسوی
 • عصاره وانیل: 1 قاشق مرباخوری

مراحل طرز تهیه آبمیوه بهاری توت فرنگی

مرحله اول: توت فرنگی ها را با شکر و وانیل در یخچال بگذارید

در اولین مرحله، را بشویید و برگ سبزشان را جدا کنید. آن ها را به دو قسمت تقسیم کنید و در یک کاسه مناسب بریزید. روی توت فرنگی ها را شکر بپاشید و عصاره وانیل را هم اضافه کنید. روی ظرف را با سلفون بپوشانید تا طعم مواد به خورد هم برود. ظرف را به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید.

در صورت تمایل می توانید و را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های بخرید.

مرحله دوم: توت فرنگی ها را با دیگر مواد در مخلوط کن بریزید

توت فرنگی هایی را که سرد شدند، از یخچال بیرون آورده و در مخلوط کن بریزید. به این ترکیب آب سرد و آبلیمو اضافه کنید. وقتی همه مواد با هم کاملا مخلوط شدند، نوشیدنی خنک بهاری پر از ویتامین و خوشمزه خودتان را سرو کنید. اگر شکر آن کم بود، به آن کمی شکر یا عسل اضافه کنید.

برای تهیه به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی می توانید همین حالا خرید خود را به وسیله فروشگاه های زنجیره ای انجام دهید.

بیشتر بخوانید طرز تهیه موهیتو توت فرنگی

3- طرز تهیه نوشیدنی بهاری لاکچری با زردآلو

مواد لازم برای تهیه آبمیوه با زردآلو

 • زردآلو: 1 کیلوگرم
 • آب: 1 لیتر
 • شکر: 1/2 لیوان دسته دار فرانسوی
 • پودر دارچین: 1/4 قاشق چای خوری
 • میخک: 2 عدد

مراحل طرز تهیه آبمیوه بهاری با زردآلو

مرحله اول: زردآلو را با آب و شکر بپزید

زردآلو تازه را بشویید. می توانید هسته آن ها را خارج کنید یا این کار را بعدا انجام دهید. زردآلوها را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید. به زردآلوها، شکر و آب را اضافه کنید. درب ظرف را ببندید و اجازه دهید زردآلوها به مدت 20 دقیقه نرم شوند.

مرحله دوم: دارچین و آبلیمو را اضافه کنید

بعد از 20 دقیقه جوشیدن، میخک، دارچین و آبلیمو را اضافه و 5 دقیقه دیگر صبر کنید تا مواد به خورد هم بروند. سپس شعله را خاموش کنید و اجازه دهید زردآلوها خنک شوند.

مرحله سوم: زردآلوها را از صافی رد کنید

مخلوط زردآلو را از صافی رد کنید. به یاری قاشق، به زردآلوها فشار بیاورید تا آب آن ها کاملا خارج گردد. آبمیوه بهاری زردآلو را در یخچال قرار دهید و بعد از سرد شدن، سرو کنید.

نکته: می توانید دوباره روی زردآلوهای جوشیده شده کمی آب بریزید و همان مرحله قبل را تکرار کنید. در این صورت آب زردآلو مانند اول غلیظ نخواهد بود.

4- طرز تهیه آبمیوه بهاری هندوانه و انگور

مواد لازم برای تهیه آبمیوه بهاری با هندوانه و انگور

 • هندوانه: 4 لیوان دسته دار فرانسوی (خرد شده)
 • شکر: 1/2 لیوان دسته دار فرانسوی
 • برگ نعنای تازه (له شده): 1/3 لیوان دسته دار فرانسوی
 • آب انگور: 1 و 1/2 لیوان دسته دار فرانسوی
 • آبلیموی تازه: 1/2 لیوان دسته دار فرانسوی
 • پوست لیمو رنده شده: 1 قاشق چای خوری
 • آب گازدار یا سودا: 4 لیوان دسته دار فرانسوی
 • برگ نعنا و برش های هندوانه برای تزیین: به اندازه دلخواه

مراحل طرز تهیه آبمیوه بهاری با هندوانه و انگور

مرحله اول: آب هندوانه را بگیرید

پوست هندوانه را بگیرید و برش های آن را در آبمیوه گیری یا مخلوط کن بریزید. اگر از مخلوط کن استفاده می کنید، بعد از له شدن هندوانه ها، آن ها را از صافی عبور دهید. تفاله ها را از آب هندوانه جدا کنید. در یک کاسه، شکر و برگ نعنا را با هم مخلوط و با پشت قاشق به برگ های نعنا فشار بیاورید تا له شوند.

مرحله دوم: آب انگور و دیگر مواد را اضافه کنید

می توانید از آب انگورهای آماده موجود در بازار هم بهره ببرید.، آبلیمو، پوست لیمو رنده شده و آب هندوانه را با هم مخلوط و شکر را به آن اضافه کنید. اگر می خواهید می توانید از پوره هندوانه هم بهره ببرید.

مرحله سوم: آبمیوه بهاری را تزیین و سرو کنید

وقتی شکر حل شد، نوشیدنی تان را در لیوان بریزید و سرو کنید. روی لیوان را در صورت دلخواه با برگ های نعنا و برش های هندوانه تزیین کنید. این آبمیوه بهاری خوشمزه را سرد بنوشید. شما می توانید را می توانید از بخرید، به صورت اینترنتی، حضوری یا تلفنی.

5- طرز تهیه آبمیوه هاوایی

مواد لازم برای تهیه آبمیوه بهاری هاوایی

 • موز: 1/2 یک موز کامل
 • آناناس: 2 حلقه از کنسرو یا به صورت تازه
 • شیر: 1 لیوان دسته دار فرانسوی
 • سس توت فرنگی: 2 قاشق سوپ خوری

دستور تهیه آبمیوه بهاری هاوایی

این آبمیوه بهاری در واقع میکس میوه های بهاری است. یک نوشیدنی بهاری لاکچری. برای درست کردن آن موز، حلقه های آناناس، شیر و سس توت فرنگی را در مخلوط کن بریزید. 2 قالب کوچک یخ را اضافه و آغاز به هم زدن مواد کنید تا زمانی که یک مخلوط یکدست داشته باشید. آبمیوه بهاری هاوایی را در لیوان بریزید و لبه لیوان را با تکه های موز و آناناس تزیین کنید.

در صورت تمایل می توانید را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های بخرید.

طرز تهیه آبمیوه بهاری آلبالو

مواد لازم برای تهیه نوشیدنی بهاری آلبالو

 • آلبالو: 500 گرم
 • شکر: 750 گرم
 • آب: 1 لیوان دسته دار فرانسوی

مراحل طرز تهیه آبمیوه بهاری آلبالو

مرحله اول: آلبالوها را بشویید و هسته گیری کنید

را به خوبی بشویید و هسته های آن ها را جدا کنید. می توانید از یک نی محکم بهره ببرید. نی را در آلبالو فرو کنید تا هسته خارج گردد. پیشنهاد می کنیم مقاله را هم مطالعه کنید. آلبالوهای هسته گرفته را در یک ظرف (ترجیحا قابلمه) بریزید و شکر را به آن اضافه کنید طوری که با هم مخلوط شوند.

مرحله دوم: آلبالو را با شکر در یخجال بگذارید

روی ظرف را با سلفون بپوشانید. حداقل 12 ساعت و حداکثر 2 شبانه روز می توانید ظرف را در یخچال نگه دارید. سپس آلبالوها را بیرون بیاورید و به آن ها یک لیوان آب جوش اضافه کنید. ظرف را روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکرها کاملا ذوب شوند.

مرحله سوم: آلبالوها را بجوشانید و صاف کنید

وقتی آب روی آلبالوها آغاز به جوشیدن کرد، کف روی آن را جدا کنید. آلبالوها را له نکنید تا رنگ نهایی آن تغییر نکند. 10 دقیقه که آلبالوها جوشیدند و آب آن غلیظ شد، آن ها در یک صافی یا پارچه حریر تمیز بریزید و آب آن را بگیرید. شربت بهاری آب آلبالوی شما آماده است. اگر می خواهید شربتتان شیرین تر باشد، کمی شکر در آخرین مرحله اضافه کنید.

بیشتر بخوانید طرز تهیه شربت آلبالو

طرز تهیه آبمیوه بهاری آناناس و پرتقال

یکی دیگر از لذیذترین آبمیوه های طبیعی کافی شاپی بهاری که می توانید در خانه درست کنید، ترکیب آبمیوه پرتقال و است که و آناناس را در خود دارد. برای تهیه این آبمیوه باید آب پرتقال را به صورت جداگانه تهیه کنید.

سپس آن را همراه با تکه های آناناس و کمی عسل در مخلوط کن بریزید. در صورت تمایل می توانید اندازه عسل را اضافه کنید و نوشیدنی خود را در لیوان مورد نظر بریزید و میل کنید.

سوالات متداول

برترین میکس میوه ها برای تهیه آبمیوه بهاری چیست؟

برای تهیه آبمیوه بهاری مخلوط می توانید از ترکیب آناناس و پرتقال، موز و آناناس یا آب هندوانه و آب انگور بهره ببرید.

برای شیرین کردن آبمیوه های بهاری خانگی از چه چیزهایی استفاده می گردد؟

در صورت تمایل می توانید برای شیرین کردن انواع آبمیوه های بهاری از عسل، شکر یا سس و شربت میوه ها بهره ببرید.

منبع: افق کوروش
انتشار: 31 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1402 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2235

به "طرز تهیه 7 مدل آبمیوه بهاری ترکیبی و ساده کافی شاپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه 7 مدل آبمیوه بهاری ترکیبی و ساده کافی شاپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید