ضرورت تسریع در احداث پارک ویژه برای شرکت های ایرانی در ارمنستان

به گزارش مجله ویراپارس، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با همتای ارمنی خود بر تسریع اجرایی شدن توافق احداث پارک ویژه برای شرکت ها و استارت آپ های حوزه فناوری اطلاعات در ارمنستان تأکید کرد.

ضرورت تسریع در احداث پارک ویژه برای شرکت های ایرانی در ارمنستان

با تور ارمنستان از کشور زیبای همسایه دیدن کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی مجله ویراپارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سفر خود به ایروان ظهر امروز با هاکوپ آرشاکیان وزیر حمل ونقل و فناوری های پیشرفته ارمنستان دیدار و مصاحبه کرد.

آذری جهرمی در این دیدار با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهوری اسلامی ایران به ارمنستان از دستور حسن روحانی برای دو برابر شدن حجم همکاری های دو کشور اطلاع داد و گفت: ایران و ارمنستان می توانند در زمینه های ترانزیت دیتا، حمایت از استارت آپ ها و نیز تأمین نیروی کار متخصص فرامرزی (outstaffing) با یکدیگر همکاری نمایند.

وزیر ارتباطات با اشاره به توافقات اجرا شده در سفر گذشته هاکوپ آرشاکیان به تهران، از وی خواست موضوع ایجاد پارک ویژه برای شرکت ها و استارت آپ های ایرانی حوزه فناوری اطلاعات در ارمنستان را تسریع نموده و تفاهم نامه مربوطه در اسرع وقت به امضاء برسد تا شرکت های ایرانی بتوانند از معافیت ها و تسهیلات ویژه برای تجارت و کسب وکار در ارمنستان برخوردار شوند.

وزیر کابینه دولت دوازدهم همچنین به طرح های ترانزیت دیتا در منطقه اشاره و جزئیات آن ها را با وزیر ارمنستانی موردبحث و آنالیز قرارداد.

آرشاکیان نیز در این دیدار با تشکر از آذری جهرمی برای سفر به ایروان، گفت: روز گذشته در جریان بازدید خود از نمایشگاه 2019Digitech- از پاویون ایران دیدن نموده و با استارت آپ های ایرانی حاضر در نمایشگاه آشنا شدم.

وی با تأکید بر اینکه ایران همکار و شریک مهمی برای ارمنستان در حوزه ارتباطات است، اظهار داشت: منطقه آزاد مغری در نزدیکی مرزهای ایران (منطقه آزاد ارس) می تواند به عنوان فضای مناسبی برای همکاری با ایران و ایجاد پارک ویژه برای شرکت های ایرانی در نظر گرفته گردد.

یادآور می گردد وزیر ارتباطات روز گذشته در بدو ورود خود به ایروان به اتفاق سایر وزرای شرکت نماینده در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات، با نخست وزیر ارمنستان نیز دیدار و مصاحبه داشت.

محمدجواد آذری جهرمی دیروز در رأس هیئتی متشکل از 20 استارت آپ ایرانی به ارمنستان سفر کرد. شرکت در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات (2019WCIT-)، حضور در نمایشگاه تخصصی کشور ارمنستان (2019Digi Tec Expo)، دیدار با نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان و هاکوپ آرشاکیان وزیر حمل و نقل و ارتباطات ارمنستان و سایر همتایان خارجی و رایزنی برای ایجاد بازار منطقه ای و بین المللی برای استارتاپ های ایرانی ازجمله اهداف سفر وزیر ارتباطات به ارمنستان است.

نمایشگاه تخصصی Digi Tec ارمنستان از 14 تا 17 مهرماه در محل مجموعه کارن دمیرچیان ایروان و در حوزه هایی همچون سیستم ها و ابزار IT، راه چاره های شبکه جهانی و نرم افزاری، امنیت سایبری، راه چاره های ارتباط از راه دور و شبکه، تکنولوژی موبایل و اپلیکیشن ها، طراحی و انیمیشن، فناوری چندرسانه ای و بازی، راه چاره های تکنولوژیک برای کسب وکار و آموزش فناوری در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 400

به "ضرورت تسریع در احداث پارک ویژه برای شرکت های ایرانی در ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تسریع در احداث پارک ویژه برای شرکت های ایرانی در ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید