خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت ، زمان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت اعلام شد

به گزارش مجله ویراپارس، سخنگوی کمیسیون مالی مجلس از سازوکار تازه مجلس برای ثبت نام جاماندگان سهام عدالت اطلاع داد.

خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت ، زمان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت اعلام شد

غلامرضا مرحبا سخنگوی کمیسیون مالی مجلس درباره علت عدم وجود سهام عدالت در پیش نویس لایحه بودجه گفت: سهام عدالت قانون جداگانه خودش را دارد و بودجه معمولا برای امور جاری کشور مثل دخل و خرج دولت و پروژه های عمرانی تنظیم می گردد.

سهام عدالت قانون خودش را دارد و از بودجه جداست مرحبا با تاکید بر جدایی سهام عدالت از بودجه، از رایزنی در مجلس برای برقراری سهام عدالت برای جاماندگان آن اطلاع داد.

علی اکبر حیدری سخنگوی کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گفته احتمالا نیازی به معین منابعی برای این موضوع در بودجه نباشد، زیرا منابع قابل توجهی از سهام عدالت در سال های گذشته کسر شده و در قالب سهام بازگشت شده به دولت موجود است و اگر همان سهام در قالب انتقال سیستمی انجام گردد، می توان از آن برای جاماندگان استفاده کرد.

سخنگوی کمیسیون مالی مجلس گفت بر اساس آمار 20 میلیون جامانده سهام عدالت داریم و درصددیم برای 10 میلیون نفر منابع را در نظر بگیریم و برای سال آینده سهام عدالت آن ها برقرار گردد.

دولت دوازدهم درحالی به کار خود سرانجام داد که اعلام شد پرونده ثبت نام سهام عدالت بسته شده است و امکان اینکه مشمول تازهی پذیرفته گردد وجود ندارد.

کوشش می کنیم به وسیله منابع پایدار حق پایمال شده جاماندگان سهام عدالت را استیفا کنیم مرحبا این جمله را می گوید.

نیکزاد نائب رئیس مجلس نیز با بیان اینکه هر چند اصل هدفمندی یارانه ها و مستقل شدن بودجه از نفت و... درست بود، اما کارنامه موفقی در اجرا نداشتیم، گفته باید جاماندگان سهام عدالت معین تکلیف شوند و بعلاوه برای سهام عدالت ارزش افزوده ایجاد کنیم. مجلس آماده همکاری در این زمینه است.

سخنگوی کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت بعلاوه گفته که پرداخت سهام عدالت به جاماندگان در برنامه دولت تازه هست و ما هم پیگیر این موضوع هستیم که این ماجرا زودتر معین تکلیف گردد.

فردانیوز

منبع: رکنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2024

به "خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت ، زمان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت ، زمان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید