باید یک ثباتی در بازار مسکن ایجاد گردد تا سازنده رغبت کند ، ساخت در کشور تسهیل یابد

به گزارش مجله ویراپارس، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: معتقد هستم که باید یک ثبات نسبی در بازار به وسیله دولت ایجاد گردد تا سازنده مطمئن گردد که یک ثباتی ایجاد شده است از این رو خود به خود به این سمت خواهد آمد.

باید یک ثباتی در بازار مسکن ایجاد گردد تا سازنده رغبت کند ، ساخت در کشور تسهیل یابد

محسن زنگنه عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در تبادل نظر با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، درباره کنترل بازار مسکن، اظهار کرد: در دولت های گذشته خیلی از زمان ها به جای مردم دولت مردان تصمیم گیر بودند که به نظر بنده مردم خودشان به خوبی میتوانند مسائل خودشان از قبیل مسکن را حل نمایند و هم این حوزه را مدیریت نمایند.

وی ادامه داد: به نظر بنده اگر دولت بر روی مصالح ساختمانی و هزینه پروانه ساخت و بعلاوه هزینه سرانجام کار که این موارد در دست خود دولت است یک تسهیلاتی اتخاذ کند شاهد کاهش قیمت مسکن خواهیم بود، زیرا هزینه قیمت مصالح ساختمانی که اکثرا از فولاد گرفته تا آلومینیوم و سیمان در دست خود دولت است و دولت در معین قیمت آن تاثیرگذار است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اگر دولت بتواند ساخت مسکن را تسهیل کند مردم و شرکت های انبوه ساز خود به سمت ساخت مسکن میآیند، زیرا دولت راه را باز نموده است تا هرکسی که توان و احتیاج دارد بتواند مسکنی بسازد.

زنگنه توضیح داد: اقتصاد دستور را نمی پذیرد، زیرا اگر چنین گردد محکوم به شکست است. مثلا بگوییم این مبلغ وام داده گردد، تولیدنمایندگان این کار را انجام دهند یا افراد دیگر کار های دیگری انجام بدهند که به نظر بنده این اتفاق یکی از غلطترین کار ها در اقتصاد است.

وی با بیان اینکه همواره مسائل و مسائل کشور با این مدل اداره شده است، اعلام کرد: همواره در ادوار گذشته سعی شده است که دولت را بزرگتر نمایند یعنی صفر تا صد یک کار را به دولت سپردن و انحصار ایجاد کردن که انتهای این حرکت باعث به وجود آمدن فساد و رانت می گردد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: معتقد هستم که باید یک ثبات نسبی در بازار به وسیله دولت ایجاد گردد تا سازنده مطمئن گردد که یک ثباتی ایجاد شده است از این رو خود به خود به این سمت خواهد آمد، زیرا در کشور شرکت های انبوه ساز فراوانی را داریم و بعلاوه از نظر کمبود سرمایه و مصالح در کشور با مشکل روبه رو نیستیم پس راهکاری برای کاهش قیمت مسکن در دستان دولت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1773

به "باید یک ثباتی در بازار مسکن ایجاد گردد تا سازنده رغبت کند ، ساخت در کشور تسهیل یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید یک ثباتی در بازار مسکن ایجاد گردد تا سازنده رغبت کند ، ساخت در کشور تسهیل یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید