ترودو برای همبستگی با معترضان ضد نژادپرستی زانو زد

به گزارش مجله ویراپارس، نخست وزیر کانادا در جریان حضورش در یک تجمع در شهر اتاوا به منظور اعلام همبستگی با تظاهرکنندگان ضد نژادپرستی زانو زد هر چند که سکوت در پیش گرفت.

ترودو برای همبستگی با معترضان ضد نژادپرستی زانو زد

به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا با این پرسش که چطور قرار است به خشونتهای پلیس پاسخ دهد روبرو شده است.

او در حالی که ماسکی مشکی رنگ به صورت داشت و توسط محافظانش احاطه شده بود، در تجمعی تحت عنوان بدون عدالت=بدون صلح در شهر اتاوا به شکلی غیرمنتظره حضور پیدا کرد.

بعد از آنکه او در کنار شرکت کنندگان در این تجمع زانو زد تعدادی از حاضران از او به خاطر این حرکت تشکر کردند. اما از نظر عده ای دیگر این اقدامات ترودو صرفا ژستی تو خالی است.

آندری دومایس، یک نویسنده ساکن تورنتو گفت: من علاقه ای به نمایشهای تبلیغاتی مسخره به ویژه در زمان فعلی ندارم.

چطور شما می توانید در ظاهر برای محکوم کردن بی رحمی های پلیس زانو بزنید در حالی که همه چیز در سابقه شما نشان می دهد که مسئله ای با آن ندارید. این واقعا تحیر آور است که ببینیم او به سمت دوربین میچرخد و زانو میزند.

ترودو روز آدینه در اظهاراتی بعد از وقوع تعدادی حوادث خشونت آمیز از جمله کشته شدن چنتل مور، یک زن 26 ساله بومی با شلیک پلیس در روز پنجشنبه تایید کرد که در نظام پلیس کشورش مشکلاتی وجود دارد.

او به مجله ویراپارس گفت: در چند هفته گذشته تعداد هر چه بیشتری از کانادایی ها این حقیقت را دریافتند که تبعیض واقعیتی پیش روی بسیاری از شهروندان کشور ما است که باید سرانجام یابد.

مجله ویراپارس از ترودو درباره تغییرات احتمالی که دولتش قرار است اجرا کند و اعتقادش در مورد نژادپرست بودن افسران پلیس کانادا پرسیدند اما او از دادن پاسخ مستقیم طفره رفت.

راهپیمایی در اتاوا با شرکت هزاران تن در حالی برگزار گشت که در روزهای گذشته آمریکا صحنه تظاهرات سراسری علیه نژادپرستی و بیرحمی های پلیس این کشور بعد از حادثه کشته شدن جورج فلوید سیاهپوست به دست این پلیس بوده است.،ایسنا

-

-

-

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1038

به "ترودو برای همبستگی با معترضان ضد نژادپرستی زانو زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترودو برای همبستگی با معترضان ضد نژادپرستی زانو زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید