اتحادیه اروپا: اختلاف گروه هفت در مورد ایران غیرسازنده است

به گزارش مجله ویراپارس، اتحادیه اروپا روز پنجشنبه هشدار داد اختلاف میان هفت کشور عضو گروه هفت (G7) در مورد ایران غیرسازنده است و پیشرفت در مورد توافق هسته ای را مختل می نماید.

اتحادیه اروپا: اختلاف گروه هفت در مورد ایران غیرسازنده است

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا که در جمع خبرنگاران در بروکسل حضور داشت به شرط عدم افشای نام گفت: ایران در حال اختلاف افکنی در گروه 7 است. این، پارادوکس بزرگی است چون اتحادیه اروپا، آمریکا و همه ما در این هدف که ایران نباید به یک قدرت هسته ای تبدیل گردد اشتراک نظر داریم.

این مقام اتحادیه اروپا همچنین تصریح نموده مسئله ایران از جمله مسائل خارجی است که اعضای گروه 7 در جریان نشست خود که از روز 24 اوت (2 شهریورماه) شروع می گردد مورد آنالیز قرار خواهند داد. او گفت این کشورها درباره آنچه به ادعای او نقش غیرسازنده ایران در منطقه است به گفت وگو خواهند پرداخت.

مقام اتحادیه اروپا ضمن تأکید دوباره بر پایبندی این اتحادیه به توافق هسته ای برجام پایبند اعلام نمود رایزنی ها در مورد تهران دامنه ای فراتر از مسئله امنیت دریانوردی در تنگه هرمز خواهد داشت.

وی با تصریح بر اینکه تنش میان اتحادیه اروپا و آمریکا غیرسازنده است گفت: از زمانی که آمریکا از توافق هسته ای خارج شد ما قادر نبوده ایم بر سر هیچ کدام از مسائل مربوط به پرونده ایران به پیشرفت دست پیدا کنیم. او تأکید کرد: ما به اتحاد در میان اعضای گروه 7 در مورد ایران احتیاج داریم.

در نشست سران کشورهای گروه هفت که از دو روز دیگر (2 شهریورماه/24 اوت) در شهر بیاریتز فرانسه شروع می گردد سران کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلیس و آمریکا و همچنین رئیس شورای اروپا حضور خواهند داشت. فرانسه ریاست فعلی این گروه را به عهده دارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 593

به "اتحادیه اروپا: اختلاف گروه هفت در مورد ایران غیرسازنده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا: اختلاف گروه هفت در مورد ایران غیرسازنده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید