افزایش تعداد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی را در کرمانشاه دنبال می کنیم

به گزارش مجله ویراپارس، خبرنگاران/کرمانشاه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت: افزایش تعداد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی را در استان دنبال می کنیم.

افزایش تعداد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی را در کرمانشاه دنبال می کنیم

رمضان روئین تن با اشاره به ضرورت افزایش تعداد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در استان، گفت: افزایش تعداد این مراکز در برنامه استان است چرا که این مراکز در کنار ایجاد فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان بخش کشاورزی، می توانند در افزایش تولید محصولات کشاورزی هم تاثیر بسزایی داشته باشند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه اساس تشکیل این مراکز به صورت داوطلبانه و اتکا به دانش است، شرح داد : مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی ویترین عرضه دانش و فناوریهای روز دنیا در بخش کشاورزی می باشند که با ترویج آن در مزرعه موجبات توسعه کشاورزی استان را فراهم می آورند.

وی اضافه کرد: در این مراکز خدماتی از قبیل صدور پروانه، خدمات مشاوره ای و فنی، برنامه های آموزشی و ترویجی، بازاریابی و.... به کشاورزان ارائه می شود.

وی با اشاره به در برنامه بودن ایجاد شبکه غیردولتی و تخصصی برای انتقال دانش و فن آوریهای روز دنیا به مزارع، گفت: جهت تحقق این هدفگذاری تا به امروز 69 مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی چند منظوره در استان راه اندازی شده که420 نفر از کارشناسان بخش کشاورزی در این مراکز مشغول خدمات رسانی به کشاورزان هستند.

رویین تن در ادامه با اشاره به ظرفیت های ویژه استان کرمانشاه در حوزه کشاورزی، گفت: کرمانشاه یکی از قطب های کشاورزی کشور محسوب می شود، لذا توسعه چنین مراکز غیردولتی خواهد توانست در افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی استان اثرگذار باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1104

به "افزایش تعداد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی را در کرمانشاه دنبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تعداد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی را در کرمانشاه دنبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید