اعلام آمادگی ارمنستان برای آتش بس در قره باغ

به گزارش مجله ویراپارس، ارمنستان اظهار داشت حاضر است در همراهی با سازمان امنیت و همکاری اروپا، آتش بس را در مناقشه قره باغ برقرار کند.

اعلام آمادگی ارمنستان برای آتش بس در قره باغ

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه ارمنستان امروز (آدینه) اعلام نمود: ما از بیانیه ریاستی سازمان امنیت و همکاری اروپا استقبال می کنیم که در آن استفاده از زور در منطقه درگیری قره باغ محکوم شده است. ارمنستان به راه حلی صلح آمیز برای این مناقشه متعهد است. ما به مقابله خود با تجاوز آذربایجان ادامه می دهیم، اما هم زمان آماده ایم تا با همکاری با گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا و بر اساس توافقات امضا شده در سال 1994 و 1995 به برقراری دوباره صلح اقدام کنیم.

این بیانیه در حالی صادر شده که درگیری میان آذربایجان و ارمنستان بر سر قره باغ وارد ششمین روز خود شده است. هر دو طرف تلفاتی را از نیرو های نظامی و غیرنظامی گزارش نموده اند و مدعی هستند ادوات نظامی طرف مقابل را منهدم نموده اند. دو طرف هم چنین از 27 سپتامبر که درگیری ها شروع شده اند حکومت نظامی اعلام نموده اند.

هم چنین دو طرف یکدیگر را به برافروختن آتش این درگیری متهم می نمایند.

ریاست مشترک گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا متشکل از فرانسه، روسیه و آمریکا جنگ میان ایروان و باکو را محکوم نموده و از دو طرف خواسته تا مذاکره را شروع نمایند.

این در حالی است که ترکیه به عنوان هوادار تاریخی آذربایجان با انتقاد از گروه مینسک درخواست آتس بس را غیرقابل قبول و بی معنی خوانده است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1155

به "اعلام آمادگی ارمنستان برای آتش بس در قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی ارمنستان برای آتش بس در قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید