ارائه خدمات شهری به افرادی که واکسن زده باشند

به گزارش مجله ویراپارس، قاسمی گفت: هر کسی که واکسن زده باشد یا بیمار نباشد، می تواند از خدمات استفاده کند، زیرا قصد داریم مطمئن شویم همه افرادی که خدمات دریافت می نمایند واکسن دریافت نموده و بیمار نیستند.

ارائه خدمات شهری به افرادی که واکسن زده باشند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، برنامه بدون خط خوردگی رادیو مصاحبه در مورد اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا در بستر سامانه امید با حسین قاسمی دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت تلفنی مصاحبه کرد.

حسین قاسمی قرنطینه را یکی از کارکرد های طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا در بستر سامانه امید عنوان کرد و گفت: با آغاز ویروس کرونا مدیریت به صورت مداخلات موضوعی بود؛ یعنی مناسبت هایی که منجر به تجمع و تردد می شد را ورود می کردیم و نسبت به اعمال محدودیت اقدام می کردیم. این فرایند از اسفند 98 تا اول آذر سال 99 ادامه پیدا کرد.

وی اضافه کرد: از ابتدای آذر سال گذشته طرح محدودیت های هوشمند را بر اساس تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا اجرا کردیم. بر این اساس، حوزه هایی که در طول 8 تا 9 ماه گذشته شناسایی شده و نیازمند مداخله بودند، بر پایه شرایط قرمز، نارنجی، زرد و آبی شهر ها دارای محدودیت های مختلف بودند.

دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا با تصریح بر اینکه در تمام محدودیت های پیشین، از فناوری های نوین و سامانه های مرتبط استفاده نمی شد، اظهار کرد: بر این اساس، در پی طراحی مدلی در قالب مدیریت هوشمند با استفاده از ظرفیت های فناوری در کشور بودیم. در این راستا جلسات متعددی را با معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت علوم و وزارت بهداشت برگزار کردیم. در نهایت سامانه ای طراحی شد که عنوان فنی آن سکوی تبادل اطلاعات است.

وی درباره سامانه سکوی تبادل اطلاعات شرح داد و بیان نمود: تمامی اطلاعاتی که نیازمند دریافت استعلامات سلامتی شهروندان و آنالیز شرایط آن ها است در این سامانه جمع آوری می گردد. همه آحاد مردم عزیز در قالب خدمات دهنده و خدمات گیرنده نقش پذیری دارند. در سامانه امید این خدمات را با واکسیناسیون پیوند داده ایم و هر کسی که واکسن زده باشد یا بیمار نباشد، می تواند از خدمات استفاده کند، زیرا قصد داریم مطمئن شویم همه افرادی که خدمات دریافت می نمایند واکسن دریافت نموده و بیمار نیستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1922

به "ارائه خدمات شهری به افرادی که واکسن زده باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه خدمات شهری به افرادی که واکسن زده باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید