سردرد بدون علایم چشمی نشان دهنده ابتلا به کرونا نیست

به گزارش مجله ویراپارس، رییس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: سردرد به تنهایی نشان دهنده ابتلا به کرونا نیست. معمولا قبل از اینکه سردرد با منشا ابتلا به ویروس کرونا رخ دهد، نوعی از علایم چشمی ظاهر می شود.

سردرد بدون علایم چشمی نشان دهنده ابتلا به کرونا نیست

به گزارش خبرنگاران، مصطفی قانعی روز جمعه در مصاحبه با ایرنا درخصوص سردرد با منشا مربوط به ویروس کرونا اضافه نمود: معمولا اینکه هنگام ابتلای فرد به کرونا فقط و فقط، سردرد رخ دهد و عوارض دیگری نباشد، کمتر است.

وی بیان نمود: معمولا وقتی در خصوص ویروس کرونا و ابتلا به آن صحبت می کنیم از یک ساختار صحبت می کنیم و اینکه یک فرد در خانواده و فامیل خود فرد مبتلا به این ویروس را داشته یا با فردی در تماس بوده و می توان این احتمال را داد که در تماس با فرد مبتلا، دچار ابتلا به این ویروس شده است.

رییس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در خصوص تفاوت سردرد ناشی از آلودگی هوا و ابتلا به ویروس کرونا توضیح داد: سردردهای مربوط به آلودگی هوا بیشتر در مناطق آلوده رخ می دهد و کمتر در افرادی که در خانه هستند و در معرض آلودگی قرار ندارند، دیده می شود.

وی بیان نمود: معمولا قبل از اینکه سردرد با منشا ابتلا به ویروس کرونا رخ دهد، نوعی از علایم چشمی ظاهر می شود و می تواند این امر در تشخیص به اینکه فرد مبتلا شده، کمک کند. علایم چشمی کرونا نشان می دهد که آلاینده ها در بدن در حال زیاد شدن است و ترکیب هر یک از آلاینده ها یک علایمی را ایجاد می کند؛ مثلا سردردی که توام با عدم تحمل یا نوعی بی قراری و بی حوصلگی است، همراه با علایم چشمی پیش از آن را می توان از موارد ابتلا به کرونا برشمرد.

رییس کمیته علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: افراد مبتلا به کرونا احساس بوی نامتنوع قبل از سردرد دارند.

قانعی یادآور شد: اینکه تشخیص ابتلا به کرونا را کاملا با سردرد مجاز بدانیم، چنین چیزی شدنی نیست مگر کسی در خانواده اش و نزدیکانش فرد مبتلا به کرونا داشته باشد، در این صورت نیز بهتر است که فرد تست تشخیص کرونا بدهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1540

به "سردرد بدون علایم چشمی نشان دهنده ابتلا به کرونا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردرد بدون علایم چشمی نشان دهنده ابتلا به کرونا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید