آمریکا از سازمان جهانی بهداشت خارج شد

به گزارش مجله ویراپارس، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خروج رسمی این کشور از سازمان جهانی بهداشت را اعلام نمود.

آمریکا از سازمان جهانی بهداشت خارج شد

به گزارش مجله ویراپارس به نقل از ایرنا، رئیس جمهوری آمریکا که سی ام اردیبهشت / 19 می در ادامه خروج سریالی از پیمان ها و نهادهای بین المللی، با متهم کردن سازمان جهانی بهداشت به عدم استقلال عمل در برابر چین، تهدید به لغو عضویت آمریکا در این نهاد جهانی نموده بود روز آدینه خروج کشورش از این سازمان بین المللی را خاطرنشان کرد.

ترامپ در کنفرانس خبری خود در روز آدینه به وقت آمریکا با اعلام خروج رسمی آمریکا از سازمان جهانی بهداشت گفت: از آنجا که آنها نتوانسته اند اصلاحات لازم را انجام دهند، ما امروز روابط خود با سازمان جهانی بهداشت را سرانجام خواهیم داد.

ترامپ پیشتر در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید اعلام نموده بود که سازمان جهانی بهداشت در انجام وظیفه خود در واکنش به شیوع ویروس کرونا ناکام بوده است. او سازمان جهانی بهداشت را که وابسته به سازمان ملل است به جانبداری از چین متهم کرد و گفت که این سازمان واقعیت را درباره آنچه که در مرکز شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان در چین روی داده، بیان ننموده است.به گفته ترامپ سازمان جهانی بهداشت اطلاعات نادرستی در مورد ویروس کرونا منتشر نموده و با اقدام آمریکا در ممنوعیت ورود مسافران از چین مخالفت نموده است.

این در حالی است که مدافعان سازمان جهانی بهداشت می گویند، در صورتی که این سازمان با چین وارد چالش می شد، این کشور از ارایه اطلاعات به سازمان جهانی بهداشت درباره کرونا خودداری می کرد.

ترامپ گفته بود: من به دولتم دستور داده ام در جریان آنالیز نقش سازمان جهانی بهداشت در سوء مدیریت جدی و لاپوشانی شیوع ویروس کرونا، یاری ها به آن متوقف گردد. سازمان جهانی بهداشت در انجام وظیفه اصلی خود ناکام بوده و می بایست دراین باره جوابگو باشد.

ایالات متحده آمریکا، بزرگترین اهداکننده یاری اقتصادی به سازمان جهانی بهداشت به شمار می آید؛ به طوری که سال گذشته، 400 میلیون دلار یاری اقتصادی به این سازمان نموده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1018

به "آمریکا از سازمان جهانی بهداشت خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا از سازمان جهانی بهداشت خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید