5 فیلم و بازی مناسب برای روزهای برفی!

به گزارش مجله ویراپارس، اگر در قسمت های شمالی کشور مستقر هستید، به احتمال زیاد دور و برتان را برف گرفته است. در همین تهران خودمان، به بیرون که نگاه می کنیم، از شدت برف ترس وجودمان را فرا می گیرد. اگر نمی خواهید مثل ما، سه ساعت در ترافیک بمانید، پیشنهاد می کنیم تمام کارهای امروز خود را کنسل کنید.

5 فیلم و بازی مناسب برای روزهای برفی!

امروز بهتر است منزل بنشینید و خودتان را با چیزهای دیگری سرگرم کنید. با توجه به اینکه دست و بال مان بسته است، پیشنهادهای مان را به فیلم و بازی محدود می کنیم. با این حال، فیلم ها و بازی های درست و درمان و برفی زیادی برای تان دست و پا نموده ایم.

بیرون پنجره تان برف می آید و تجربه این فیلم ها و بازی ها در این حال، بسیار لذت بخش تر می گردد. بیشتر قصه نمی گوییم و به سراغ فیلم ها و بازی ها می رویم.

5 فیلم برفی:

  1. Star Wars Episode V: Empire Strikes Back

در اینکه قسمت پنجم مجموعه بزرگ جنگ ستارگان، بهترین قسمت آن است، هیچ شکی نداریم. امپراطوری ضربه می زند پر از اتفاقات بزرگ و عجیب و صد البته پر از برف است. از همان ابتدای فیلم تا مدت زیادی، هان سولو و لوک اسکای واکر را درمانده در برف می بینیم. لوک اسکا ی واکر در قسمت پنجم جنگ ستارگان زیر نظر یودا تعلیم می بیند و جدای می گردد، و از شرایط عجیب خانوادگی اش هم آگاه می گردد. اتفاقات داستانی، صحنه های اکشن پر زد و خورد و دیالوگ های بیادماندنی، قسمت پنجم جنگ ستارگان را به بهترین فیلم این مجموعه تبدیل نموده اند. حتما در این روز برفی، Empire Strikes Back ببینید.

   1. Fargo

با دیدن فارگو، در حالت معمول اش سردتان می گردد، چه برسد به اینکه در چنین روزی، بخواهید این فیلم جنایی را ببینید. دوست دارید واقعا حس و حال شخصیت های فیلم را درک کنید؟ پنجره را هم باز کنید و در حین یخ کردن، قضایای فارگو را دنبال کنید. فیلم فارگو یکی از بهترین ساخته های برادران کوئن است. فارگو نامزد دریافت 7 جایزه اسکار شده و از بین آن ها، برادران کوئن اسکار بهترین فیلم نامه را دریافت نموده اند. اگر دیدن برف در شهرهای بزرگ به جای اینکه خرسند تان کند، به دلیل مشکلاتی که با خودش همراه می آورد، بیشتر روی اعصاب تان می رود، بنشینید و فارگو ببینید.

   1. March of the Penguins

برای اینکه کمی احوال تان سر جای اش بیاید و فکرتان از اینکه به خاطر یک برف، کلی از کارهای امروز خود به عقب افتاده اید، خارج گردد، پیشنهاد می کنیم رژه پنگوئن ها (March of the Penguins) را ببینید. این مستند فرانسوی، زیبایی یک دنیای برف زده را جلوی چشم تان می گذارد؛ طوری که متوجه می شوید برف به خودی خود، چیز بدی هم نیست. در مستند رژه پنگوئن ها، قصه این نژاد برفی را از ابتدا تا انتهای اش به زیباترین حالت ممکن می بینید. مستند رژه پنگوئن ها یکی از بهترین فیلم ها برای یک روز برفی است.

   1. Frozen

ما را لوس و بی نمک خطاب کنید، اما انتظار نداشته باشید تا در یک روز برفی، از شما نخواهیم تا فروزن (Frozen) نبینید. دنیای برفی این انیمیشن دیزنی، آن قدر زیبا است که دل تان نمی آید فیلم را به سرانجام برسانید. مثل دیگر انیمیشن های دیزنی، با یک قصه افسانه ای بسیار خوب طرف هستیم؛ قصه ای که بسیار سرراست و قشنگ است و به دل همه می نشیند. شخصیت های فروزن یکی بیش از دیگری دوست داشتنی هستند و بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که از نظر کیفیت، دیزنی یکی از بهترین انیمیشن های سه بعدی ممکن را ساخته است. فیلم فروزن را دقیقا با یک هدف ساخته اند: اینکه در روزی برفی بنشینید و آن را تماشا کنید.

   1. Revenant

لئوناردو دی کاپریو برای اینکه بالاخره اسکاری که حق اش بود را بگیرد، خودش را تکه و پاره کرد، همه جور بلایی سر خودش آورد و حتی با یک خرس دست و پنجه نرم کرد. جدیدترین فیلم آلخاندرو اینیاریتو به خوبی ساخته های قبلی او نیست، اما تا دل تان بخواهد صحنه برفی دارد و به همین دلیل، ارزش اش را دارد که در یک روز برفی، پای آن بنشینید و فیلم را نگاه کنید. صحنه های فیلم بازگشته (Revenant) آن قدر خوب هستند که لحظه به لحظه فیلم، فیلم بردار آن را تحسین می کنید. فیلم بازگشته را بخاطر موسیقی ریویچی ساکوموتو هم ببینید که در یک روز برفی و بدون آفتاب، به راحتی شما را تا سر حد خودکشی هم پیش می برد.

5 بازی برفی:

   1. Uncharted 2: Among Thieves

امروز صبح اگر نگاهی به مردم در خیابان می انداختید، دقیقا با صحنه ای مشابه افتتاحیه آنچارتد 2 روبرو می شدید؛ مردم خزان خزان خودشان را به سمت مقصدشان می کشاندند، درست مثل نیتن دریک در برف و بوران ابتدای آنچارتد 2. گشت و گذار در برف، فقط هم به ابتدای آنچارتد 2 محدود نمی گردد و بازی فصلی دارد که در آن، میان یخ ها و برف ها باید راه تان را پیدا کنید. آنچارتد 2 بازی ای است که اگر پای آن بنشینید، می توانید همین امروز تمام اش کنید. همدردی با نیتن دریکی که حسابی سردش شده است، خوراک روزی برفی مثل امروز است. احتمالا آنچارتد 2 را بارها تمام نموده اید، اما امکان ندارد از بازی سیر شده باشید، باز هم امروز بنشینید و این بازی را تمام کنید.

   1. Fahrenheit

فارنهایت بازی یک روز سرد است. دمای هوا و شرایط آن، درست مثل شدت باران در باران شدید (Heavy Rain) از عناصر اصلی فارنهایت است. کاراکتر اصلی فارنهایت تمام مدت سردش است، درست مثل شرایط امروز بسیاری از ما در خانه های مان. با اینکه دیوید کیج هنر کارگردانی اش را در باران شدید و فراتر (Beyond) به اوج رسانده، اما اگر فارنهایت بازی ننموده اید، بد نیست نگاهی هم به اولین بازی ماجرایی او بیاندازید. فقط پیشنهاد می کنیم که بازی را تمام نکنید؛ چون انتهای بازی، قصه آن قدر بی مزه می گردد که ابتدای خوب اش را هم زیر سوال می برد.

   1. Rise of the Tomb Raider

با اینکه خیزش توم ریدر را در لیست بازی های برفی سال گذشته مان هم آورده بودیم، اما این بار می خواهیم این بازی را به کسانی که پلی استیشن4 دارند پیشنهاد کنیم. تا همین یکی دو ماه پیش، فقط کسانی که ایکس باکس وان و کامپیوتر داشتند می توانستند این بازی شگفت انگیز را تجربه نمایند، اما عرضه Rise of the Tomb Raider: 20th Year Celebration امکان بازی کردن آن را برای کسانی که پلی استیشن دارند هم ممکن نموده است. بازی یک فصل برفی بسیار خوب دارد که لارا کرافت در آن بهتر از سیلور استالونه، صخره نوردی می نماید. طوفان برف و بهمن زیبای این بخش را هم فراموش نکنیم که دقیقا به درد روزی مثل امروز می خورد.

   1. Ski Safar: Adventure Time

اگر فیس بوک، توییتر یا اینستاگرام خود را امروز باز نموده باشید، بدون شک با پست های متعددی که از برف امروز می گفتند، روبرو شده اید. اینکه بخواهید در یک روز برفی، گوشی تان را به دست بگیرید و شبکه های اجتماعی را بالا و پایین کنید، مطمئنا پس از مدتی خسته نماینده می گردد، به همین دلیل هم یک بازی موبایلی برفی برای تان در نظر گرفته ایم. بازی Ski Safari از نظر ساختار، شبیه به Altos Adventure است، اما به این دلیل که شخصیت های مجموعه Adventure Time بخشی از آن هستند، این بازی حسابی با نمک شده است. در Ski Safari باید روی تپه ای بزرگ، اسکی کنید و امتیاز بگیرید. این بازی موبایلی با مکانیک های خوب و ظاهر زیبای اش، می تواند به درد زمان هایی بخورد که منتظر لایک خوردن عکس تان در اینستاگرام نشسته اید.

   1. SSX

ورزش های برفی، چندان به این موضوع که وسط شهر برف آمده ربطی ندارند. کسی که بخواهید اسنوبرد سوار گردد، حتی وسط تابستان هم کوهستانی پر از برف را می شناسد. هلیکوپتر شخصی و یک ست گران قیمت اسنوبرد به کنار، کسانی مثل ما حتی آن چیزی که ضروری است تا از بالای یک کوهستان به پایین بپرند را هم ندارند. بازی SSX لذتی دارد که اگر پای آن بنشینید، تا هر مسابقه را سه ستاره نکنید، بازی را زمین نمی گذارید. اگر ایکس باکس و حساب کاربری گلد ایکس باکس لایو دارید، احتمالا یک ماه پیش که بازی مجانی شده بود، آن را دریافت نموده اید. اگر هم حساب EA Access داشته باشید، باز هم بازی برای تان مجانی است. در هر صورت، لذت بازی کردن SSX را در امروز از دست ندهید.

مطمئنا فیلم ها و بازی های برفی متعددی را از قلم انداخته ایم، در نتیجه از شما می خواهیم که در بخش نظرات، برای ما و دیگران از فیلم ها و بازی های برفی مورد علاقه خود بگویید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 731

به "5 فیلم و بازی مناسب برای روزهای برفی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 فیلم و بازی مناسب برای روزهای برفی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید