گل گهر از کشنده 150 تنی ساخت داخل، رونمایی کرد

به گزارش مجله ویراپارس، خبرنگاران/کرمان شرکت معدنی و صنعتی گل گهر نمونه ایرانی یک کشنده 150 تنی که با هدف افزایش سرعت جابجایی ماشین آلات معدنی و کاهش هزینه های معدنکاری به همت متخصصان شرکت های گل گهر و آرمان گهر سیرجان ساخته، رونمایی کرد.

گل گهر از کشنده 150 تنی ساخت داخل، رونمایی کرد

دکتر حسین مهرابی معاون مالی استاندار کرمان گفت: پانزده سال پیش در استان کرمان فروش خاک داشتیم اما اکنون چند پله بالاتر آمده ایم و در حال فروش گندله و فولاد هستیم.

وی با اشاره به دستاوردهای توسعه ای گل گهر و پروژه های در دست اقدام این شرکت اضافه نمود: با مدیریت به موقع و توانمند می توانیم به زنجیره های خوبی از معدن و صنعت و در نهایت صنایع پیشرفته برسیم.

مهندس محمدحسین نخعی معاون فنی و مهندسی مجتمع گل گهر نیز گفت: بر اساس ارزیابی های اجرا شده به وسیله کارشناسان بومی سازی شرکت های گل گهر و آرمان گهر، دانشگاه صنعتی سیرجان به عنوان تحلیل گر سازه و چند شرکت توانمند داخلی به عنوان سازنده این دستگاه انتخاب شدند که طی 18 ماه کوشش شبانه روزی به ثمر رسید.

وی ادامه داد: هندسه و سازه این کشنده فوق سنگین برگرفته از سازه Tow Haul اسمیت بوده که با ساخت آن علاوه بر افزایش سرعت پیاده روی (جابجایی) ماشین آلات کندروی معدنی مانند شاول ها و دریل ها، مصرف قطعات زیربندی و هم چنین ارزبری کاهش می یابد.

به گفته معاون فنی و مهندسی مجتمع گل گهر، پیش بینی می گردد که با بومی سازی این تجهیز و به کارگیری آن در منطقه گل گهر حداقل 3 میلیون یورو صرفه جویی ارزی ناشی از کاهش مصرف قطعات ماشین آلات معدنی صورت گیرد.

بعلاوه با توجه به توسعه معادن منطقه گل گهر طی فرآیند استخراج، احتیاج به جابه جایی تجهیزات معدن افزایش یافته و ساخت این تجهیز منجر به کاهش زمان جابجایی و در نتیجه کاهش هزینه های معدنکاری می گردد.

گفتنی است غرفه مشترک شرکت گل گهر، شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر و شرکت دنیا فولاد سیرجان در نمایشگاه نهضت فراوری، بومی سازی و صادرات تا 14 اسفندماه در محل نمایشگاه جنوب شرق کرمان پذیرای علاقه مندان به حوزه ساخت تجهیزات زنجیره فولاد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2052

به "گل گهر از کشنده 150 تنی ساخت داخل، رونمایی کرد" امتیاز دهید

1 کاربر به "گل گهر از کشنده 150 تنی ساخت داخل، رونمایی کرد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گل گهر از کشنده 150 تنی ساخت داخل، رونمایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید