کرونا به گردشگری کدام کشورها بیشترین خسارت را زد؟

به گزارش مجله ویراپارس، خبرنگاران/ به دنبال خبرهای منتشر شده، این سوال مطرح می گردد که کرونا به گردشگری کدام کشورها بیشترین خسارت را زد؟

کرونا به گردشگری کدام کشورها بیشترین خسارت را زد؟

داستان چیست؟

مسافرت و دنیاگردی تا اندازه زیادی تحت تأثیر ویروس کرونا نهاده شد و بسیاری از کشور ها به دلیل شیوع کرونا برای ماه ها راهی جز بستن مرز های خود به روی توریستان بین المللی نداشتند. در نتیجه اعمال این ممنوعیت های مسافرتی، تعدادی از خطوط هوایی و اپراتور های تور های مسافرتی مجبور شدند به تعطیلات طولانی مدت بروند.

صنعت توریستی در سال 2019 بالغ بر 8.9 تریلیون دلار به فراوری ناخالص داخلی دنیا یاری کرد. همه گیری ویروس کرونا و تأثیر اقتصادی آن بر این صنعت منجر به از دست رفتن درآمد 195 میلیون دلاری سراسر دنیا در چهارماهه اول سال 2020 شد.

کشور هایی که به دلیل همه گیری ویروس کرونا بیشترین درآمد صنعت توریستی را از دست دادند:

صنعت توریستی در سال 2018، از 7.8 میلیون شغل در ایالات متحده آمریکا حمایت کرد و 2.8 درصد از فراوری ناخالص این کشور را به خود اختصاص داد؛ اما آمریکا در چهارماهه نخست امسال با بیشترین تعداد موارد ابتلا به کرونا، 31 میلیون دلار از درآمد صنعت توریستی را از دست داد و درصدر کشور های خسارت دیده از شیوع ویروس کرونا نهاده شد.

31 ایالت از 50 ایالت آمریکا در ماه های اول سال 2020 تعطیل شده بودند. در همان ماه ها مرز های ایالات متحده آمریکا به روی توریستانی که از منطقه شینگن، انگلیس و ایرلند به این کشور سفر می کردند، بسته شد.

کشور های اروپایی نیمی از 10 کشور خسارت دیده از همه گیری ویروس کرونا را تشکیل می دهند. نام کشور های اسپانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و انگلیس در لیست کشور هایی که بدلیل همه گیری ویروس کرونا بیشترین درآمد صنعت توریستی را از دست دادند، دیده می گردد.

صنعت توریستی اسپانیا با کاهش 98 درصدی ورود توریستان بین المللی در ماه ژوئن، درآمدی بالغ بر 9.74 میلیون دلار را از دست داده است. درست زمانیکه محدودیت های سفر کاهش پیدا کردند، افزایش موارد ابتلا به کووید 19 در اسپانیا باعث شد که انگلیس تا انتها ژوئیه محدودیت های سفر و هشدار های قرنطینه ای را برای افرادی که از اسپانیا به کشورشان برمی گردند، اعمال کند و این قانون جدید نشان می دهد که ضرر و زیان اسپانیا از همه گیری ویروس کرونا ادامه خواهد داشت.

فرانسه با بیش از 89 میلیون توریست سالانه، پربازدیدترین کشور دنیا بحساب می آید؛ اما تأثیر ویروس کرونا روی صنعت توریستی آن، منجر به از دست رفتن درآمد 8.767 میلیون پوندی این کشور شده است.

کشور هایی که با توجه به خسارت صنعت توریستی از همه گیری ویروس کرونا، بیشترین درصد فراوری ناخالص داخلی را از دست داده اند:

جزایر تورکس و کایکوس از 23 مارس 2020 مرز های خود را به روی توریستان بستند و در مقایسه با سایر نقاط دنیا، بیشترین کاهش میزان فراوری ناخالص داخلی ناشی از تأثیر ویروس کرونا بر صنعت توریستی را تجربه کردند.

منبع: همگردی
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1171

به "کرونا به گردشگری کدام کشورها بیشترین خسارت را زد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا به گردشگری کدام کشورها بیشترین خسارت را زد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید