کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در آبان 99

به گزارش مجله ویراپارس، خبرگزاری خبرنگاران- تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در آبان ماه سال 1399، نشانگر کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در شهر تهران در آبان ماه نسبت به مهر ماه سال جاری است.

کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در آبان 99

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، روابط عمومی بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در آبان ماه سال 1399، به 4.5 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل 48.4 درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل 9.9 درصد افزایش نشان می دهد.

در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 271.9 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 1.8 و 118.2 درصد افزایش نشان می دهد.

ذکر این نکته ضروری است که تورم ماهانه متوسط قیمت نرخ معاملات مسکن در مهرماه نسبت به شهریورماه 1399، معادل 10 درصد بوده که این میزان در آبان ماه نسبت به مهر ماه سال جاری به 1.8 درصد رسیده است؛ این امر نشانگر کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در شهر تهران در آبان ماه نسبت به مهر ماه سال جاری است.

گفتنی است، گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در آبان ماه سال 1399 برگرفته از آمار های خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می شود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1350

به "کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در آبان 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در آبان 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید