وضعیت سیل زدگان خوزستان از زبان رئیس مجمع نمایندگان استان

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به اینکه بعد از گذشت چهار ماه از سیل مردم هم چنان در بلاتکلیفی هستند، گفت: دولت تلاش های خود را هم چنان ادامه می دهد اما متاسفانه روند کار هم در امر بازسازی و نوسازی مساکن و هم در رابطه با پرداخت خسارات در حوزه کشاورزی و دامداری و باغداران بسیار کند است.

وضعیت سیل زدگان خوزستان از زبان رئیس مجمع نمایندگان استان

قاسم ساعدی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت استان سیل زده خوزستان بیان نمود: گرچه سیل در مناطق سیل زده از بین رفته است اما آثار سیل هم چنان باقی است. می توان گفت که آثار سیل حتی از آثار جنگ نیز بدتر است چراکه گلوله های جبهه و جنگ صرفا در و دیوار شهر را از بین می برد اما امروز سیل تمام زیرساخت های روستایی و شهری را از بین برده است.

وی در ادامه اظهار کرد: دولت تلاش های خود را انجام داده و همچنان نیز ادامه می دهد اما متاسفانه روند کار هم در امر بازسازی و نوسازی مساکن و هم در رابطه با پرداخت خسارات در حوزه کشاورزی و دامداری و باغداران بسیار کند است. ما انتظار داریم دولت محترم گام های سریع تری بردارد.

کننده مردم دشت آزادگان در مجلس شرح داد: مردم امروز در انتظار هستند و تنها تعداد کمی از کشاورزان بخشی از خسارات خود را دریافت کرده اند و هنوز اغلب کشاورزان خسارت خود را دریافت نکرده اند. با گذشت چهار ماه از سیل مردم هم چنان در بلاتکلیفی به سر می برند و حقیقتا ناراحت هستند. برای پرداخت خسارت روش پیچیده ای را بر سر راه مردم گذاشته اند و فیلترهای متعددی جلوی راه مردم گذاشتند که جالب نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: با این روند و با تعاریفی که برای پرداخت خسارت در نظر گرفته شده مردم نمی توانند خسارت خود را دریافت کنند. ما انتظار داریم دولت اگر واقعا توان پرداخت خسارت را ندارد با شفافیت به مردم اعلام کند و اگر قصد پرداخت دارد دیگر کار را پیچیده و طولانی نکند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه سیل خسارت جدی به استان وارد کرده و آثار آن نیز هم چنان باقی است، گفت: در برخی از شهرستان های هویزه هنوز کارشناسان مسکن برای ارزیابی خسارات نرفته اند در حالی که در محاصره سیل بوده اند. این یک فاجعه است یا هنوز در برخی از روستاهای هم جوار با رودخانه کرخه که در محاصره سیل بودند بنیاد مسکن ورود نمی کند؛ در حالی که این مناطق در محاصره سیل بودند و آب زیرزمینی در خانه ها بالا آمد. باید با نگاه مهندسی به مسائل زیر ساختی توجه کرد.

وی در پایان گفت: علی رغم مسائل دولت قدم هایی برداشته و ما نیز این قدم ها را فراموش نمی کنیم و بابت آن تشکر می کنیم. اما ما انتظار داریم پرداخت خسارات از پیچیدگی ها خارج شود و سریع تر صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 250

به "وضعیت سیل زدگان خوزستان از زبان رئیس مجمع نمایندگان استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت سیل زدگان خوزستان از زبان رئیس مجمع نمایندگان استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید