واکنش رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ به نامه تهدیدآمیز 4 باشگاه

به گزارش مجله ویراپارس، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ می گوید نامه تهدیدآمیز چهار باشگاه برای کناره گیری از مسابقات لیگ برتر فوتبال در صورت عدم کمک مالی، در حیطه وظایف مسئولان قضایی است.

واکنش رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ به نامه تهدیدآمیز 4 باشگاه

به گزارش مجله ویراپارس، سهیل مهدی - رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ - در واکنش به اینکه آیا تست های کرونای باشگاه ها بدون حضور ناظران را قبول دارند؟ گفت: باشگاه ها باید مدارک مربوط به تست کرونای خود را برای فدراسیون پزشکی ورزشی و سازمان لیگ بفرستند. تابحال 60 درصد از باشگاه ها مدارک خود را نفرستاده اند و ما گزارش هایی هم داریم که تمرینات خود را زودتر از انجام تست کرونا برگزار کرده اند.

وی تاکید کرد: در مرحله تأیید مدارک، برای ما مهم است که چه تستی و در چه مکان و آزمایشگاهی اجرا شده است. طبق پروتکل بهداشتی فوتبال، تست ها در مراکز مورد تأیید وزارت بهداشت باید انجام شود.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره انجام نشدن تست همه تیم ها در یک یا دو آزمایشگاه مورد تأیید به منظور رعایت استانداردهای لازم، گفت: این پروتکل در فضای خارج از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بسته شده است. اگر یک محل را اعلام می کردیم، محکوم می شدیم که این مرکز در دسترس نیست و تیم ها باید راهی شهرهای مختلف شوند. از طرفی شاید با بحث تصدی گری در انجام تست روبرو می شدیم.

مهدی در واکنش به اینکه گفته می شود پروتکل های بهداشتی بوندس لیگا در ایران قابلیت اجرایی شدن ندارد، اظهار کرد: بیش از سه هزار نفر بازیکن و مربی در چهار لیگ فوتبال ایران داریم که موظف هستند سلامتی خود را استفاده از این پروتکل تأمین کنند. این پروتکل مربوط به بوندس لیگا و سایرین نیست. پروتکل برای سلامتی افراد است و بالاترین مقام بهداشتی کشور آن را منتشر کرده است.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ همچنین درباره نامه چهار باشگاه لیگ رجحان تراکتور، ماشین سازی، نساجی و شهرخودرو به وزیر ورزش برای کناره گیری از مسابقات در صورت عدم کمک مالی به باشگاه ها گفت: مسائل مالی بر همه باشگاه ها حاکم است، اما بحث انصراف از مسابقات در حیطه وظایف مسئولان قضایی قرار گرفته است.

وی درباره شرایط تیم ها در صورت وجود بیش از پنج مورد مبتلا به ویروس کرونا یادآور شد: وجود بیش از پنج نفر مبتلا به کرونا در یک تیم در دوران مسابقات، منجر به لغو بازی ها می شود و محدودیتی برای تمرینات ندارد. تیم ها می توانند با قرنطینه نفرات مبتلا، به تمرینات خود ادامه دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1048

به "واکنش رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ به نامه تهدیدآمیز 4 باشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ به نامه تهدیدآمیز 4 باشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید