معاون مسکن و ساختمان در گفت وگو با خبرنگاران: بازار مسکن شاداب تر می شود، تکمیل واحد های نیمه تمام، حباب بخش مسکن را از بین می برد

حسینی گفت: امسال بازار مسکن شاداب تر می شود و به زودی نقص هایی که تحریم ها در بازار های دیگر ایجاد کرده است، برطرف خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان در گفت وگو با خبرنگاران: بازار مسکن شاداب تر می شود، تکمیل واحد های نیمه تمام، حباب بخش مسکن را از بین می برد

مازیار حسینی، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه باید دو موضوع قیمت مسکن و بازار آن را از یکدیگر تفکیک کنیم، گفت: یک افزایش منطقی در بازار مسکن وجود دارد که متناسب با تورم اتفاق می افتد و دیگری فضای روانی و حبابی که امسال بازار مسکن تحت تأثیر آن قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: با افزایش تولید مسکن و تکمیل واحدهای نیمه تمام تا انتها دولت دوازدهم، می توانیم حباب قیمتی که در این بازار ایجاد شده است را از بین ببریم.

حسینی با بیان اینکه موضوع مسکن با همه اقشار جامعه در ارتباط است، گفت: مسئله ای در اقتصاد به نام کلنگی یا اهرمی وجود دارد و تکمیل و تأمین هزار واحد مسکن مهر می تواند اثر مثبتی در بخش مسکن داشته باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی شرح داد: نظام عرضه و تقاضا در چند سال گذشته سیاستی انقباضی در پیش داشته به طوری که با عرضه کم و تقاضای زیاد، بازار مسکن به هم ریخته و قیمت ها افزایش یافته است، اما زمانی که عرضه را افزایش دهیم، می توانیم تقاضا را کنترل کنیم.

وی یادآوری کرد: هم اکنون بسیاری از ساخت و سازها در بازار مسکن را مردم و بخش خصوصی انجام می دهند و این روند در آینده اثر بسیار مثبتی بر بازار مسکن خواهد گذاشت.

حسینی با بیان اینکه امسال بازار مسکن بازاری شاداب خواهد بود، اضافه نمود: این بازار می تواند نقص هایی که در سایر بخش های ساخت وساز ایجاد شده را برطرف و جبران کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی شرح داد: بازار مسکن، امسال با اجرای طرح ها و ایده های مختلفی که از سوی وزیر راه و شهرسازی مطرح شده، رونق می یابد و از سوی دیگر با تکمیل واحدهای باقی مانده مسکن مهر می توانیم بازاری خوب و با ثبات قیمتی را تجربه کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 تیر 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 190

به "معاون مسکن و ساختمان در گفت وگو با خبرنگاران: بازار مسکن شاداب تر می شود، تکمیل واحد های نیمه تمام، حباب بخش مسکن را از بین می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون مسکن و ساختمان در گفت وگو با خبرنگاران: بازار مسکن شاداب تر می شود، تکمیل واحد های نیمه تمام، حباب بخش مسکن را از بین می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید