سرگرمی ها و سرگرمیات هیجان انگیز مشهد

به گزارش مجله ویراپارس، در بین مراکز تفریحی مشهد، جاهایی را می توانید پیدا کنید که با هیجان ویژه خود بسیار سرگرم کننده و مفرح هستند. در این نوشته بیشتر با تفریح های هیجان انگیز مشهد آشنا می شویم.

سرگرمی ها و سرگرمیات هیجان انگیز مشهد

شهر مشهد مرکز استان خراسان رضوی و یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای ایران است. مشهد به واسطه جایگاه زیارتی خود، به یکی از مقاصد گردشگری اصلی در ایران تبدیل شده است. بخش بزرگی از رونق شهر مشهد به واسطه همین موقعیت گردشگری است. جمعیت گردشگرانی که در طول یک سال به مشهد سفر می کنند بیش از 10 برابر ساکنان این شهر است. این گردشگران به اشکال گوناگونی همچون خرید بلیط چارتر مشهد، سفر با خودروی شخصی یا قطار و اتوبوس به مشهد سفر می کنند. مشهد به سبب همین میزبانی پیوسته از گردشگران و البته به خاطر جمعیت زیاد ساکنان بومی خودش، دارای مجموعه نسبتا گسترده ای از امکانات سرگرمیی و رفاهی است. این امکانات سرگرمیی تدارک دیده شده است تا گردشگرانی که به مشهد سفر می کنند، مدت زمان بیشتری را در این شهر سپری کنند. همچنین چند میلیون نفر ساکن بومی مشهد تعطیلات خود را در مراکز سرگرمیی همین شهر سپری می کنند.

سرگرمی ها و امکانات سرگرمی در مشهد را می توان به اشکال گوناگونی دسته بندی کرد. مجموعه نسبتا گسترده ای از اماکن زیارتی، مراکز تاریخی و فرهنگی و البته مراکز سرگرمیی. در بین مراکز سرگرمیی، جاهایی را می توانید پیدا کنید که با هیجان ویژه خود بسیار سرگرم کننده و مفرح هستند. در این نوشته بیشتر با سرگرمی های هیجان انگیز مشهد آشنا می شویم.

هلیوم پارک مشهد؛ جایی برای ترامپولین سواری

هلیوم پارک همان گونه که احتمالا می توانید از نامش حدس بزنید، یک مجموعه سرگرمیی است که در آن ابزارهایی مثل تشک های بادی، ترامپولین و ورزش هایی از این دست در دسترس شما است. این مرکز علاوه بر اینکه امکان استفاده عادی را فراهم می کند، مربیانی برای آموزش حرفه ای تر ورزش های ارائه شده در آن را هم در اختیار دارد. صخره نوردی هم یکی دیگر از ورزش های موجود در این مجموعه است که امکان آموزش حرفه ای هم دارد. با وجودی که استفاده کنندگان از کمبود جای پارک در پیرامون آن گلایه داشته اند، برخورد خوب و حرفه ای پرسنل مجموعه هلیوم پارک توانسته مخاطبان آن را راضی کند. با توجه به سطح هیجان و تحرکی که شما در این مجموعه تجربه می کنید، سطحی از آمادگی جسمی و فیزیکی مورد نیاز است. برای همین پیش از ورود، یک فرم نسبتا مفصل درباره تندرستی شما باید تکمیل شود که البته ضروری است.

یکی از ویژگی های این مجموعه این است که با در اختیار داشتن فضای کافی، این امکان را فراهم می آورد تا بانوان و آقایان به طور هم زمان ولی در دو بخش مجزا از این مجموعه استفاده کنند. همین قابلیت موجب می شود هیلوم پارک مشهد، جای مناسبی برای سرگرمیات خانوادگی و کسانی باشد که به صورت گروهی اقدام به رزرو بلیط هواپیما و سفر به مشهد می کنند.

هر چند هلیوم پارک از دید برخی از مخاطبانش، مرکز سرگرمیی گرانی تلقی می شود؛ اما جایی مناسب برای خالی کردن انرژی و هیجان است.

مجموعه گردشگری چالیدره ؛ جایی برای سرگرمیات آبی در مشهد

اگر از شهر مشهد به سوی طرقبه حرکت کنید، در جاده عنبران به مجموعه سرگرمیی و گردشگری چالیدره می رسید که در کنار دریاچه سد چالیدره مشهد ساخته شده است. سد چالیدره وظیفه تامین آب شهر مشهد را بر عهده دارد. روی دریاچه تشکیل شده پشت این سد و پیرامون آن، مجموعه ای از امکانات سرگرمیی هم ساخته شده که هم زمینه ای برای درآمدزایی باشد و هم فضایی برای سرگرمی های فضای باز برای اهالی و گردشگران فراهم بیاورد.

از جمله امکانات سرگرمیی چالیدره می توان به تله سیژ، بانجی جامپینگ، قایق سواری، ماهیگیری، اسب سواری و ... اشاره کرد. کافی شاپ و رستورانی هم در آن موجود است.

البته برخی از مخاطبان این مجموعه، برخورد نیروی انسانی آن را ناخوشایند و غیرحرفه ای دانسته اند و برخی دیگر هم هزینه های دریافتی را بالا ارزیابی کرده اند و این را ناشی از حضور گردشگران خارجی با ارزهای قدرتمندشان می دانند.

با توجه به اینکه مجموعه چالیدره در یک منطقه روباز و نیمه کوهستانی جای گرفته است، ممکن است در پاییز و زمستان سرد و همراه با بارش برف و باران باشد. از همین رو، نیمه اول سال زمان مناسب تری برای سفر به مشهد و استفاده از امکانات هیجان انگیز چالیدره است.

اسکی در مشهد!

شاید باور نکنید؛ ولی در مشهد و در زمستان ها می توانید به اسکی بپردازید؛ اما در کجا؟ اگر جاده چناران را 38 کیلومتر ادامه بدهید و از روستای دولت آباد هم بگذرید، به پیست اسکی شیرباد می رسید. پیست اسکی شیرباد در دامنه کوهی به همین نام در سلسله کوه های بینالود در استان خراسان رضوی جای گرفته است. این پیست اسکی تنها نقطه برای ورزش مهیج اسکی در استان های خراسان است و همین آن را منحصربه فرد می کند. البته جهت دسترسی به آن در کیلومترهای سرانجامی آسفالت نیست و همین گاهی اوقات رفتن گردشگران به آن را سخت می سازد.

کارتینگ و ماشین سواری هیجانی در مشهد

اگر اهل سرعت و راندن با سرعت بالا در جهتهای پرپیچ وخم هستید، کارتینگ سرگرمی جالبی برای شما خواهد بود. اتفاقا شهر مشهد چندین پیست کارتینگ دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

در شهر دو پیست کارتینگ معروف وجود دارد که یکی در شمالی ترین نقطه و دیگری در جنوبی ترین نقطه شهر جای گرفته اند. پیست کارتینگ ارشاد که معروف ترین پیست شهر است در شمال شهر و در نزدیکی مرکز نمایشگاه های بین المللی مشهد قرار گرفته است. این پیست بزرگترین پیست کارتینگ شرق کشور است و طرفداران هیجان از آن لذت بسیاری می برند. پیست دیگر مشهد ایران کارتینگ هست که در جنوب شهر قرار گرفته است. مهمترین ویژگی این پیست این است که به جای آسفالت، بتنی است و همین شتاب خودروها را بیشتر می کند.

شهربازی ها و پارک های آبی مشهد

یکی از سرگرمی هایی که چه گردشگرانی که با بلیط هواپیما مشهد به این شهر سفر کرده اند و چه اهالی مشهد از آن لذت می برند، شهربازی ها و پارک های آبی مشهد است. شهربازی ملت مهمترین و پرطرفدارترین شهربازی مشهد است. پارک ملت که در بلوار وکیل آباد مشهد جای گرفته هم دارای یک فضای پارک عادی است و هم شهربازی نسبتا مجهز و بزرگی دارد. واندرلند یا سرزمین عجایب دیگر شهربازی مشهد است که از نوع سرپوشیده است و دستگاه ها و بازی های متنوعی مخصوصا برای سنین کمتر دارد. شهربازی الماس دیگر شهربازی سرپوشیده مشهد است که جایی مناسب برای بازی و سرگرمی خانواده ها است.

اما اگر در تابستان و هوای گرم به مشهد سفر می کنید شاید پارک آبی سرگرمی جالب و مناسبی باشد. سرزمین موج های آبی مهم ترین پارک آبی مشهد و استان خراسان رضوی است. موج های آبی که در شهرک غرب مشهد جای گرفته است، توانسته نظر مخاطبانش را جلب کند و موجب رضایت خانواده ها شود. سرزمین موجب های آبی مشهد یک پارک آبی سرپوشیده است و با بازی های آبی متنوعش برای خانواده ها و بچه ها بسیار جالب است.

پارک ساحلی آفتاب مشهد که به صورت چند طبقه ساخته شده دیگر نمونه از این دست است. پارک آفتاب مشهد در بخش پشت بام، فضایی برای آفتاب گرفتن بانوان فراهم کرده است که به محبوبیت آن افزوده است. پارک آبی ایرانیان مشهد دیگر پارک آبی مشهد است که به واسطه بازی ها و ابزارهای استانداردش شناخته می شود. اما در آخر باید از سرزمین موج های خروشان مشهد یاد کرد که یکی از جدیدترین پارک های آبی مشهد به شمار می رود. این پارک های آبی هیجان فوق العاده ای را برای مخاطبان معمولا جوانشان فراهم می آورند.

و اما سوارکاری!

شاید بد نباشد در سرانجام لیست اشاره ای هم به سوارکاری و باشگاه های اسب سواری در مشهد بکنیم. این ورزش هم برای خود طرفدارانی دارد. مجموعه ارشاد که پیشتر هم به آن اشاره کردیم، دارای یک بخش اسب سواری هم هست. اما برای استفاده از آن باید به عضویت باشگاه اسب سواری مجموعه دربیایید و استفاده از آن برای عموم آزاد نیست. باشگاه سوارکاری سالار خراسان و باشگاه کاظمیان دیگر باشگاه های اسب سواری مشهد هستند.

منبع: کجارو
انتشار: 23 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1401 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2030

به "سرگرمی ها و سرگرمیات هیجان انگیز مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرگرمی ها و سرگرمیات هیجان انگیز مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید