سایت های اینترنتی بازار خودرو را به هم ریخته اند

به گزارش مجله ویراپارس، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو کرج، یکی از علل گرانی خودرو را فعالیت سایت های اینترنتی و اعلام قیمت های ناعادلانه در این سایت ها مطرح کرد.

سایت های اینترنتی بازار خودرو را به هم ریخته اند

حمید کریمی در گفت و گو با خبرنگار مجله ویراپارس، یکی از علل گرانی خودرو را سایت های خرید و فروش اینترنتی دانست و گفت: این سایت ها توازن بازار را به شدت بهم ریخته است و قیمت هایی ناعادلانه در آنها اعلام می گردد.

کریمی اضافه کرد: ضمناً ما این هشدار را به مردم می دهیم که این سایت ها به هیچ وجه قابل اطمینان نیستند، چطور ممکن است که یک سایت قیمت خودرو را برای هفته آینده آینده اعلام کند؟ یا اینکه یک خودرو را به چهار نفر بفروشد؟

وی اظهار کرد: متولی این سایت ها تعیین نیستند و معلوم نیست چه کسی آنها را اداره می نماید؛ اگر در هرکدام از واحدهای صنفی مجوز دار حقی از مردم پایمال گردد من به شخصه برای احقاق حق مردم حتی آن واحد صنفی را پلمب می کنم، اما در این سایت ها هیچکس جوابگوی مردم نیست.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو کرج در ادامه به بازار خودرو کیانمهر، اشاره و اظهار کرد: این بازار خودرو که به شیطان بازار هم معروف است توسط شهرداری برای کسب درآمد بیشتر اجاره داده می گردد به این صورت که هرکس قیمت اجاره ماهانه بالاتری بپردازد، بازار مال اوست.

وی ادامه داد: ارقامی مانند 70 یا 80 میلیون تومان هم اصلاً غیر عادی نیست و خود این بازار هم باعث افزایش قیمت خودرو شده است. اگر قرار است بازاری به این شکل وجود داشته باشد باید زیر نظر اتحادیه باشد نه اینکه بدون وجود کارشناس و یا ناظری در آن بازار خرید و فروش انجام بگردد.

کریمی، اپلیکیشن های حمل و نقل را هم غیر مطمئن دانست و گفت: این شرکت ها به چه صورتی اداره می گردد؟ این شرکت ها فقط با ارائه کارت ملی در گوشه خیابان اقدام به استخدام راننده می نمایند و باقی ماجرا تعیین نیست، در هر مسئله ای ما منتظر این هستیم تا اتفاق ناگواری رخ دهد سپس جبران کنیم ما در این خصوص چرا پیشگیری نمی کنیم تا احتیاج به درمان نداشته باشم؟

وی اظهار کرد: مردم در سطح شهر بنرهای تبلیغاتی سایت های اعلام قیمت خودرو و املاک و شرکت های حمل و نقل شهری را می بینند و این بنرها را سند اعتبار آنها می دانند در صورتی که هیچکدام از آنها مورد تأیید نیستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 203

به "سایت های اینترنتی بازار خودرو را به هم ریخته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایت های اینترنتی بازار خودرو را به هم ریخته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید