سانتونخا: آکادمی IFBB خدمات زیادی را به جامعه ورزشی ایران ارائه خواهد داد

به گزارش مجله ویراپارس، رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام در خصوص افتتاح مرکز بین المللی آکادمی IFBB در ایران توضیحاتی را خاطرنشان کرد.

سانتونخا: آکادمی IFBB خدمات زیادی را به جامعه ورزشی ایران ارائه خواهد داد

به گزارش ، رافائل سانتونخا رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام طی ارتباطی وبیناری در مرنام افتتاح مرکز بین المللی آکادمی IFBB در ایران گفت: افتخار بزرگی است که همواره با ایران ارتباط دارم و پیش از این هم سفر به ایران خاطرات خوشی برای من به همراه داشت. ایران کشوری است که ورزش را دوست دارد و ورزش بین المللی هم ایران را دوست دارد. بسیار خوب است که ایران با توجه به قدرتی که در ورزش دارد، تحصیلات و آموزش را هم با ورزش مرتبط سازد تا بتواند این جهت را خیلی بهتر پیش ببرد. این جهت می تواند هدفی برای نسل جوان باشد.

او افزود: به نام یک ورزش، پرورش اندام می تواند به رشته های قهرمانی کمک کند. ما در ورزش بدنسازی و پرورش اندام رویکرد قهرمانی و رویکرد حرفه ای را دنبال می کنیم. علاوه بر آن در پی سلامت برای آحاد جامعه هستیم. این امر احتیاج به آموزش دارد؛ هم در جنبه تمرینات مقاومتی و هم در جنبه مسائل مربوط به تغذیه.

سانتونخا درباره تاثیر پرورش اندام در سایر رشته ها گفت: پرورش اندام به نام یک رشته پایه در کنار فیتنس می تواند به سایر رشته ها کمک کند. دلیل این امر، تمرینات قدرتی است که در این رشته وجود دارد و ورزشکاران سایر رشته ها هم آن را انجام می دهند تا بتوانند قدرتمندتر شوند.

رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام درباره علل تاسیس آکادمی بین المللی IFBB در ایران اذعان کرد: امتیاز آکادمی فدراسیون جهانی بدنسازی به این دلیل به ایران اعطا شد که ما تجربه خیلی خوبی در زمینه آموزش با ایران داشتیم. همچنین عملکرد بسیار خوب مسئولان در این راه باعث شد که ایران صاحب آکادمی بین المللی IFBB شود. آکادمی در تمام جنبه های علوم ورزشی از جمله تغذیه ورزشی حتما روش های جدیدی را به تدریس خواهد گذاشت. همین طور روش های نوین ورزشی و علوم ورزشی را بازگو خواهد کرد.

سانتونخا درباره تاثیرات وجود این آکادمی در ایران گفت: وقتی که این جنبه های علوم ورزشی برای مربیان بازگو شود، ما می توانیم مربیان پیروز فراوانی با سطح علمی بالا داشته باشیم. اطمینان دارم این آکادمی در ایران خدمات بسکمک را به جامعه ورزشی ایران خواهد داد. خوشحالم که در این روز بزرگ، همراه شما بوده ام. این پروژه و پروژه های آینده از جمله پروژه میزبانی رقابت های قهرمانی جهان در سال 2023 را تکمیل کرده و به خاتمه خواهیم رساند.

رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام در انتها اذعان کرد: تشکر ویژه ای از نصیرزاده و تمامی عوامل فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران دارم. مطمئن هستم که نصیرزاده به نام رئیس کمیسیون ورزش های دانشگاهی فدراسیون جهانی پرورش اندام، نقش بسیار مهمی در این خصوص ایفا خواهد کرد؛ همین طور در فدراسیون بدنسازی در کنار سایر مسئولان و مقاماتی که در این حوزه فعالیت می کنند. همچنین قدردانی می کنم از تمام مسئولان وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و از مجلس ایران که در این مرنام حضور داشته اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 شهریور 1400 بروزرسانی: 3 شهریور 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1752

به "سانتونخا: آکادمی IFBB خدمات زیادی را به جامعه ورزشی ایران ارائه خواهد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سانتونخا: آکادمی IFBB خدمات زیادی را به جامعه ورزشی ایران ارائه خواهد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید