رونق اقتصادی ایلام با توسعه اقامتگاه های بوم گردی محقق می شود

به گزارش مجله ویراپارس، نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از راه های اصلی رونق اقتصادی در استان، توسعه و سرمایهگذاری در بخش اقامتگاه های بوم گردی به ویژه در روستاها است.

رونق اقتصادی ایلام با توسعه اقامتگاه های بوم گردی محقق می شود

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی استان ایلام، سارا فلاحی روز یکشنبه 29 تیرماه در نشستی که با مدیرکل استان داشت، اظهار کرد: اقامتگاه های بوم گردی به عنوان یکی از ارکان مهم زیرساختی اکوتوریسم و توجه بیش از پیش به نیازهای سرمایهگذاران، اهمیت زیادی دارد.

او اضافه کرد: از آنجایی که در اکوتوریسم کمک به بهبود شرایط زندگی جامعه محلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با توجه به این که صاحبان این اقامتگاه ها اغلب از جامعه محلی هستند، حمایت و توسعه این مکان های اقامتی چه در مناطق شهری و چه روستایی گامی در راه رسیدن به اهداف اکوتوریسم است. یکی از انواع گردشگری، توریسم بر پایه طبیعت یا طبیعت گردی است.

نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به احداث و توسعه خانه های بوم گردی به عنوان اولویت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، اعلام نمود: توجه به این حوزه علاوه بر اشتغال زایی برای مردم بومی، سبب جلوگیری از مهاجرت مردم از روستاها به شهر می شود.

او شرح داد: با توسعه بوم گردی، تمام مشاغل مرتبط با آداب و رسوم، صنایعدستی، فرهنگ و غذاهای محلی احیا می شود و احیای مشاغل به معنای رهایی از بیکاری است، به عبارتی با رونق صنعت بوم گردی زمینه سرمایهگذاری و اشتغال هرچه بیشتر افراد در منطقه فراهم می شود.

فلاحی با بیان اینکه سرمایهگذاری در توسعه اقامتگاه های بوم گردی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، گفت: با توجه به اینکه بوم گردی به عنوان یکی از شاخه های صنعت گردشگری محسوب می شود، اگر مناسب مدیریت شود، می تواند به اشتغال، توسعه و حفظ محیط طبیعی منجر شود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1111

به "رونق اقتصادی ایلام با توسعه اقامتگاه های بوم گردی محقق می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق اقتصادی ایلام با توسعه اقامتگاه های بوم گردی محقق می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید