راز جنگل جیغ چیست؟

به گزارش مجله ویراپارس، به گفته کارشناسان روی هر درختی در این منطقه نزدیک به 3 هزار جیرجیرک در دو کیلومتری رودخانه هستند که بیش از 40 روز نمی توانند زندگی نمایند و از بین می روند. آواز گروهی تعداد زیاد جیرجیرک ها مانند صدای زوزه یا جیغ به نظر می رسد که باعث ترس و وحشت گردشگران و اهالی روستا می گردد.

راز جنگل جیغ چیست؟

روستایی به نام سربرج در مشهد سالانه به دلیل داشتن پدیده ای وحشتناک میزبان تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است. جنگل همیشه یکی از جذاب ترین مکان های طبیعی و گردشگری برای گذراندن اوقات فراغت افراد در روز های تعطیل است. این جاذبه خدادادی علاوه بر زیبا بودن ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد. تصور کنید شب هنگام از لا به لای درختانی در جنگل، صدایی وحشتناک شبیه جیغ زنی که زنده زنده در آتش در حال سوختن است به گوش می رسد.

جنگل سربرج که به جنگل جیغ شناخته شده، روزهای عادی و آرامی دارد، اما به محض تاریک شدن هوا تا سپیده دم صدایی عجیب و ترسناک به گوش می رسد.

عده ای از ساکنان این منطقه، جنگل سربرج را نفرین شده می دانند که روح و اجنه در این روستا زندگی می نمایند و صدای مخوف و دلخراش شب هنگام به علت وجود سکونت شیاطین است.

به گفته بعضی از ساکنان این منطقه، منشا صداهای خوف آور به دلیل هجوم ملخ هایی است که هنگام تاریکی هوا به درختان پناه می برند. عده ای دیگر عواملی ناشناخته مانند تغییرات آب و هوایی را عامل اصلی این پدیده ترسناک می دانند.

اما سروصدایی که از این جنگل به گوش می رسد شباهت چندانی به صدای جیرجیرک یا باد در بین درختان ندارد، چرا که هنگام شنیده شدن این صداها حتی برگی از یک درخت هم به علت وزش باد تکان نمی خورد. همین امر عامل اصلی در جذب افراد کنجکاو و نترس به این پدیده شگفت انگیز برای ترشح هورمون آدرنالین شده است.

جنگل سربرج در دره رودخانه ای قرار گرفته است که فصولی از سال خشک بود. ابراهیم عرب، دهیار روستای سربرج در این باره گفت: بخشداری منطقه برای روشن شدن راز این جنگل با فرستادن عده ای از کارشناسان برای تحقیقات مخصوص، این صدا را مربوط به جیرجیک هایی از نوع خاص در زبان محلی به نام کز اعلام کردند.

منبع: باشگاه مجله ویراپارس

منبع: همگردی
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 289

به "راز جنگل جیغ چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز جنگل جیغ چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید