دیابتی ها نگران نباشند متفورمین های وارداتی هیچ مسئله ای ندارند

به گزارش مجله ویراپارس، سازمان غذا و داروی آمریکا خاطرنشان کرد مقادیر ناخالصی NDMA در متفورمین پیوسته رهش (Extended releas) تعدادی از سازندگان از جمله APO بالاتر از حد قابل قبول میباشد؛ و به همین دلیل FDA به سازندگان مذکور توصیه کرد بصورت داوطلبانه محصول آهسته رهش خود را از بازار جمع آوری کنند.

دیابتی ها نگران نباشند متفورمین های وارداتی هیچ مسئله ای ندارند

به گزارش گروه اجتماعی مجله ویراپارس، در تاریخ 99/3/8 سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام نمود مقادیر ناخالصی NDMA در متفورمین پیوسته رهش (Extended releas) تعدادی از سازندگان از جمله APO بالاتر از حد قابل قبول میباشد؛ و به همین دلیل FDA به سازندگان مذکور توصیه کرد بصورت داوطلبانه محصول آهسته رهش خود را از بازار جمع آوری کنند.

طبق اعلام FDA ناخالصی NDMA مربوط به ماده اولیه متفورمین نبوده و در مراحل فرمولاسیون نوع آهسته رهش در محصول نهایی ایجاد میشود.

به همین دلیل آزمایشات FDA ناخالصی NMDA را در نوع معمولی (immediate release) نشان نداده است. *

از آنجا که نوع آهسته رهش Apo metformin هیچگاه در بازارایران موجود نبوده است و تنها فرم ثبت شده در ایران نوع immediate release آن میباشد هیچ نگرانی در این زمینه وجود نداشته و مصرف کنندگان میتوانند بزودی با فراوری تحت لیسانس Apo Metformin 500 mg در ایران از مزایای این دارو بهره مند شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1024

به "دیابتی ها نگران نباشند متفورمین های وارداتی هیچ مسئله ای ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیابتی ها نگران نباشند متفورمین های وارداتی هیچ مسئله ای ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید