خرده روایت های عکاسانه درباره فوتبال

پودیوم، دو: خرده روایت هایی درباره فوتبال نام دومین نمایشگاه سالیانه گروه عکس پودیوم است که در گالری راه ابریشم برگزار می گردد و شامل هشت روایت مختلف درباره فوتبال است.

خرده روایت های عکاسانه درباره فوتبال

به گزارش خبرنگاران، در بیانیه این نمایشگاه آمده است:

فوتبال احتمالا پرطرفدارترین رویدادی است که تاریخ بشر تاکنون تجربه نموده است. اگرچه با ظهور مناسبات جدید در بازار جهان، ایده فوتبال برای فوتبال کارنمودهای اجتماعی و سیاسی فوتبال را از بین برده و فوتبال هم مانند دیگر پدیده ها با مناسبات گردش سرمایه تعریف می گردد، اما هنوز هم کارنمودهای اجتماعی و سیاسی فوتبال را می توان بیرون از مناسبات حرفه ای مشاهده کرد. فوتبال به یکی از پرسود ترین تجارت های بشر تبدیل گردیده است که در آن تغییر هویت اجتماعی تیم های محلی و حراج باشگاههای فوتبال به کارتل های اقتصادی، امری حرفه ای است. هر کودک علاقه مند به فوتبال، آمال و آرزوهای خود را در تبدیل شدن به نیروی کار باشگاههای بزرگ جهان می داند. اما هنوز می توان دید که فوتبال پدیده ای از مردم و برای مردم است و می توانند آن را زبانی برای بیان دغدغه هایشان نمایند. فوتبال چیزی فراتر از فوتبال است. جایی برای فریاد زدن خواست های اجتماعی و سیاسی. این نمایشگاه، خرده روایت های ما از فوتبال است. فوتبالی که ما آن را می شناسیم. فوتبالی که ما آن را دوست داریم.

پودیوم گروهی عکاسی است که اعضای آن را پنج فتوژورنالیست ایرانی تشکیل می دهند که تمرکز خود را روی عکاسی از ورزش ها قرار داده اند. جاوید نیک پور، فرزام صالح، محمدعلی نجیب، پیغام ثانی و روشن نوروزی از اعضای گروه پودیوم هستند.

این نمایشگاه از روز جمعه ـ 23 شهریورماه ـ در گالری راه ابریشم (بلوار کشاورز) به نمایش گذاشته می گردد و تا 14 مهرماه ادامه دارد. گالری راه ابریشم به آدرس بلوار کشاورز، بین خیابان وصال و قدس، شماره 210، ساختمان تکنوآجر، دوشنبه ها و تعطیلات رسمی تعطیل است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 40

به "خرده روایت های عکاسانه درباره فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرده روایت های عکاسانه درباره فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید