خبر خوش دولت برای بازنشستگان ، وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه

به گزارش مجله ویراپارس، استاندار کردستان گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کردند که ما امسال، زودتر از سال های گذشته لیست بازنشستگان را تهیه و برنامه ریزی کردیم که زودتر این پاداش را پرداخت کنیم.

خبر خوش دولت برای بازنشستگان ، وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه

به گزارش خبرنگاران، اسماعیل زارعی کوشا ظهر امروز در مراسم تجلیل از بازنشستگان استان کردستان که در سینما بهمن این شهر برگزار شد، با اشاره به مطالبات مطرح شده در این نشست گفت: حقیقتا جزو دغدغه و مشغله ذهنی ما نیز هست، قطعا هیچ مسئولی نیست که دوست نداشته باشد جامعه بازنشستگان از لحاظ امکانات رفاهی و حقوق و درآمد بی دغدغه باشند. ما می دانیم بیشترین خرج و درآمد خانواده در دوره بازنشستگی و در شرایطی است که نیازهای درمانی بیشتر و اقوام و بچه ها، خانه امیدشان بزرگان خانواده است.

وی گفت: قطعا برای ما بهترین حالت این است که بتوانیم شرایطی فراهم کنیم که بازنشستگان غیر از مسائل دوره سنی، دغدغه دیگری نداشته باشند. بخشی از این شرایط را ما می توانیم در استان فراهم و بخش بزرگی در سیاست گذاری کلان مملکت و در برنامه ریزی های کلان باید انجام شود.

استاندار کردستان با وعده اینکه مسائل و دغدغه های کانون های بازنشستگی را در جلسه با دولت مطرح و پیگیری خواهم کرد، افزود: در جلسه هفته گذشته دولت با استانداران، مسائل پاداش پایان خدمت قشر زحمتکش بازنشستگان را مطرح و خواستار برطرف آن شدم که رئیس جمهور در جمع بندی سخنانش به آن اشاره و رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کردند که ما امسال، زودتر از سال های گذشته لیست تهیه و برنامه ریزی کردیم که زودتر این پاداش را پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: همچنین مکاتبه لازم در ارتباط با پرداخت فوق العاده منطقه ها عملیاتی و منطقه ها جنگی برای شاغلان و بازنشستگان اجرا شده که خوشبختانه با رای دیوان عدالت این مشکل برای شاغلان برطرف و ویژه بازنشستگان 6 استان مرزی کشور نیز در حال پیگیری است.

زارعی کوشا خواستار فراهم شدن امکانات رفاهی و تسهیلاتی به قشر بازنشستگان شد و اذعان کرد: موضوع بیمه تکمیلی هنوز به صورت کامل حل نشده اما انتظار می رود در حدی که پرداخت می شود، به تأخیر نیفتد.

وی اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم رفاهیات در تمامی مجموعه ها را در استان فراهم کنیم، قدم اول این است هر دستگاهی هر ظرفیتی که دارد در اختیار بازنشستگان قرار بدهد. ما احساس شرمساری داریم برای این که نتوانستیم خدمات هایی که باید برای بازنشستگان ارائه شود، نشده است.

استاندار کردستان با ابراز خرسندی از اینکه دولت سیزدهم توجه ویژه ای به توسعه استان دارد، یادآور شد: اجرای پروژه آبرسانی از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج نمونه ای از کار جهادی بود که در کمترین زمان انجام شد. پروژه هایی همچون راه آهن همدان-سنندج و سدهای سیازاخ و چراغ ویس که از 25 سال گذشته قرار بوده انجام شود، امسال انجام می شود. آینده مالی فوق العاده خاصی برای سنندج پیش بینی می کنم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 تیر 1402 بروزرسانی: 23 تیر 1402 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2258

به "خبر خوش دولت برای بازنشستگان ، وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش دولت برای بازنشستگان ، وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید