خبرنگاران تامین اعتبار آموزش 2 مربی سنجش ساختار قامتی به استان ها

به گزارش مجله ویراپارس، تهران- خبرنگاران- معان توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان از ابلاغ اجرای آموزش 2 هزار مربی ورزشی در طرح سنجش قامتی زنان روستایی به استان ها خبر داد و گفت: در گام نخست 500 هزار نفر این طرح را پوشش می دهند که اعتبارات آن هم تامین شده است.

خبرنگاران تامین اعتبار آموزش 2 مربی سنجش ساختار قامتی به استان ها

مهین فرهادی زاد این خبر را روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران گفت و گفت: طرح سنجش ساختار قامتی در زیر مجموعه طرح توسعه سلامت و تندرستی زنان و مصوب هیات دولت در سال 97 بوده و این طرح به پیشنهاد معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری قانونمنده شده است .

وی اضافه نمود: اما در این طرح هشت برنامه اجرایی وجود دارد که یکی از آنها سنجش ساختار قامتی است. حدود 500 هزار نفر این طرح را پوشش می دهند که برنامه آنها افزایش کمی افراد شرکت کننده در سطح روستاهاست. این طرح هفته گذشته طی تفاهمنامه ای با معاونت امور زنان و خانواده و وزارت ورزش و جوانان به امضا رسیده است و معاونت توسعه ورزش زنان را موظف کردیم تا 2هزار مربی آمادگی جسمانی، پیلاتس آموزش ببیند و با دانش سنجش ساختار قامتی و حرکات اصلاحی برای رفع ناهنجاری ناشی از ضعف عضلات اقدام کنند.

معاون وزیر ورزش گفت: این دستور العمل طی 2ر روز گذشته برای اجرا به استان ها ابلاغ و اعتبارات آن هم تامین شده است.

فرهادی زاد ادامه داد: این مربیان از سطح روستاها وحاشیه های آن هستند که در هر سه ماه یکبار و در طول سال و هر نوبت آزمون های لازم را انجام می دهند تا میزان ناهنجاری در زنان روستایی بررسی و به فراخور آن تمرینات اصلاحی لازم ارایه می شود.

وی اضافه نمود: آموزش 2 هزار نیروی ورزشی و توانمندسازی آنها از طریق هماهنگی بین معاونت ورزش زنان با ادارات کل وزارت ورزش و جوانان، حوزه معاونت ورزش زنان استان ها و فدراسیون همگانی تا پایان سال اقدام می شود.

معاون توسعه ورزش زنان با توجه به تعطیلی 2 هفته ای تهران و برنامه ورزشی برای زنان گفت: یکی دیگر از برنامه این معاونت طرح آموزش با عنوان ارتقا سلامت و تناسب اندام زنان دستگاه ها و نهادهای اجرایی است که با همکاری مرکز آموزش دولتی 6 دوره آموزشی از طریق فضای مجازی برگزار شد که فایل آن هم در اختیار همه دستگاه ها قرار گرفته است تا زنان شاغل از آن استفاده کنند.

فرهادی زاد درباره برگزاری لیگ برتر زنان هم گفت: لیگ های والیبال و بسکتبال و هندبال قرار است پنجشنبه و جمعه برگزار شود و فدراسیون سه گانه هم یک همایشی را در روز جمعه برگزار می کند.

وی از برگزاری 2 وبینار با معاونان زن ورزش استان ها و برخی مدیران کل ادارات استان ها در روزهای یکشنبه و سه شنبه هفته آینده خبر داد.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1331

به "خبرنگاران تامین اعتبار آموزش 2 مربی سنجش ساختار قامتی به استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تامین اعتبار آموزش 2 مربی سنجش ساختار قامتی به استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید