جایی که محل حضور مردم نباشد، فضای بی دفاع شهری است

به گزارش مجله ویراپارس، عضو شورای شهر تهران گفت: هر فضایی که در دسترس شهروندان نبوده و محل حضور آن ها نیست فضالی بی دفاع شهری است.

جایی که محل حضور مردم نباشد، فضای بی دفاع شهری است

محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ، با تاکید بر اینکه رویکرد مدیریت شهری در دوره پنجم این است که فضا های بی دفاع و نا امن شهری را کاهش بدهد گفت: از این طریق کوشش می کنیم تا با مخاطراتی که در محلات وجود دارد برخورد کنیم و لذا یکی از اولویت های ما در مناطق دارای بافت فرسوده این است که فضا های رها شده را در راستای تحقق به سازی محیطی به سمت تامین سرانه های خدماتی ببریم و در نهایت با ایجاد روشنایی این اماکن را تبدیل به محلی برای حضور برای مردم نموده واز فضای بی دفاع خارج کنیم.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با بیان اینکه بخشی از حذف فضا های بی دفاع شهری را می توان با سیاست گذاری در مدیریت شهری انجام داد اظهار کرد: برای مثال در منطقه 12 که اساسا به دلیل شکل گیری مجموعه ای از کاربری های غیر هم جنس در اطراف بازار شکل گرفته ساکنین آنجا انگیزه ای برای تداوم سکونت ندارند و حتی خیابان ها و معابر آن در بعضی موارد فضای نا امن شهری است.

او با تاکید بر اینکه هرجایی که محل حضور مردم نباشد فضای بی دفاع شهری می گردد اظهار کرد: فضای بی دفاع شهری فضایی متروکه نیست بلکه فضایی است که محل حضور شهروندان نیست.

سالاری توضیح داد: در بعضی مناطق دیگر مانند منطقه 3، 6 و 7، چون مردم ترجیح می دهند ساختمان هایشان را برای درآمدزایی بیشتر در اختیار کاربری های اداری قرار دهند شاهدیم که آنجا هم مانند گذشته محل حضور مردم نیست و به فضای بی دفاع شهری به خصوص در ساعت شبانه تبدیل شده است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران توضیح داد: شهرداری برای حذف فضا های بی دفاع شهری می تواند بعضی از آن ها را محصور نموده تا محل تجمع معتادین و اوباش نباشد و یا آن ها را تبدیل به فضای سبز کند تا محلی برای حضور مردم گردد.

او در انتها در مورد اماکنی که در طول شبانه روز فضایی بی دفاع هستند گفت: می توان با به سازی محیطی و ایجاد تاسیسات و مبلمان شهری و فضای سبز این اماکن را به فضا های امن تبدیل کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 324

به "جایی که محل حضور مردم نباشد، فضای بی دفاع شهری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایی که محل حضور مردم نباشد، فضای بی دفاع شهری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید