انتقال فناوری های دفاعی در سفر به روسیه بررسی خواهد شد

به گزارش مجله ویراپارس، موضوعات مختلفی از جمله امنیت منطقه ای، انتقال فناوری های دفاعی، تبادل تجربیات دفاعی-نظامی که همواره در سال های اخیر در دستور کار مذاکرات دو کشور قرار داشت، در سفر وزیر دفاع به روسیه بطور مفصل مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

انتقال فناوری های دفاعی در سفر به روسیه بررسی خواهد شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان برای دیدار و مصاحبه با مقامات عالیرتبه روسیه،به مسکو سفر کرده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که به دعوت رسمی همتای روسی خود به مسکو سفر کرده است، همچنین در مراسم گشایش ششمین نمایشگاه نظامی-فنی و مسابقات بین المللی نظامی روسیه، موسوم به آرمی 2020، که باحضور 120 هیأت رسمی از دهها کشور جهان برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

مذاکره و رایزنی با سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه، باریسوف معاون رئیس جمهور و چیمیزوف رئیس روس تک، از برنامه های دیگر وزیردفاع کشورمان در مسکو خواهد بود.

امیر سرتیپ حاتمی در بدو ورود به مسکو در مصاحبه با خبرنگاران، ضمن اشاره به همکاری های عمیق دفاعی و امنیتی تهران و مسکو گفت: موضوعات مختلفی از جمله امنیت منطقه ای، انتقال فناوری های دفاعی، تبادل تجربیات دفاعی-نظامی که همواره در سال های اخیر در دستور کار مذاکرات دو کشور قرار داشت، در این سفر بطور مفصل مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وزیردفاع کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه را کشوری دوست و هم پیمان در عرصه های منطقه ای و بین المللی می داند و همواره تعاملات دفاعی خوبی بین دو کشور برقرار بوده است.

وی شرح داد: در این سفر تلاش خواهد شد به موضوعات مختلفی از جمله ارتقا امنیت در غرب آسیا، چگونگی روبرو شدن با بحران های احتمالی و راههای افزایش قدرت نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران با همکاری فدراسیون روسیه، مورد بحث و مذاکره قرار خواهد گرفت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1161

به "انتقال فناوری های دفاعی در سفر به روسیه بررسی خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال فناوری های دفاعی در سفر به روسیه بررسی خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید