ترکیه خواهان حمایت اروپا درباره ایجاد مناطق امن شد

به گزارش مجله ویراپارس، ایرنا نوشت:وزیر کشور ترکیه در دیدار با همتای آلمانی خود از درخواست های آنکارا همچون حمایت اروپایی ها از ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در کنار یاری اتحادیه اروپا در امور مهاجران گفت.

ترکیه خواهان حمایت اروپا درباره ایجاد مناطق امن شد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

هورست زهوفر وزیر کشور آلمان روز آدینه در سفر به آنکارا با سلیمان سویلو همتای ترکیه ای خود دیدار کرد. وی اقدام های ترکیه در امور پناهجویان را ستود و گفت که بدون حمایت های این کشور کنترل مهاجرت به اروپا مشکل بود و آلمان آماده است به ترکیه یاری کند.

به گزارش دویچه وله ، در حالی که زهوفر اعلام می نماید ترکیه می تواند روی یاری های اقتصادی اتحادیه اروپا حساب کند، رسانه های آلمان از احتمال امضای یک توافقنامه جدید میان ترکیه و اتحادیه اروپا خبر داده اند.

وزارت کشور آلمان نیز در توییتی که در این باره منتشر کرد از نقش دولت و مردم ترکیه در امورر پناهجویان و خدماتی که برای اروپا انجام داده اند تقدیر کرد.

بر این اساس، در این دیدار سویلو فهرست یاری هایی که آلمان می تواند انجام دهد را به زهوفر تحویل داده و موضوع ایجاد منطقه امن در شمال شرقی سوریه یکی از این موارد است.

ترکیه بیم دارد شمار پناهجویان سوری در این کشور افزایش یاید. گفته می گردد در صورت حمله ارتش سوریه به ادلب، آخرین پناهگاه تروریست ها ، موج جدیدی از مهاجرت سوری ها به ترکیه شروع می گردد. در این کشور بیش از 3 میلیون و 800 هزار سوری زندگی می نمایند.

همچنین رسانه های آلمان انتقاد نموده اند که زهوفر با تمجید و تقدیری که از ترکیه نموده دیگر جایی برای انتقاد از حقوق بشر در ترکیه نگذاشته است.

سویلو اطمینان داده که ترکیه تمامی تعهدات توافقنامه پناهجویی سال 2016 را اجرا می نماید و انتظار دارد که طرف اروپایی هم آن را اجرا کند.

در امسال بیش از 50 هزار نفر از مرزهای ترکیه به یونان پناه آورده اند و این برای نخستین است که شمار پناهجویان بعد از اجرای توافقنامه بین آنکارا و اتحادیه اروپا تا این حد افزایش داشته است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 409

به "ترکیه خواهان حمایت اروپا درباره ایجاد مناطق امن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه خواهان حمایت اروپا درباره ایجاد مناطق امن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید