ترامپ: دنبال دیدار با روحانی نیستم

به گزارش مجله ویراپارس، رئیس جمهور آمریکا مدعی شد به دنبال دیدار با همتای ایرانی خود در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک نیست.

ترامپ: دنبال دیدار با روحانی نیستم

به گزارش گروه بین الملل مجله ویراپارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در یک نشست خبری مدعی شد که در انتظار دیدار با حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیست.

دونالد ترامپ که در ماههای اخیر بارها خواهان مذاکره با مقامات ایران از جمله شخص رئیس جمهور حسن روحانی شده است، در پاسخ به سؤال یکی از مجله ویراپارس مبنی بر اینکه آیا به دنبال دیدار با همتای ایرانی خود حسن روحانی است، گفت: به دنبال هیچ چیزی نیستم.

وی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص احتمال کاهش تحریم ها علیه ایران به منظور فراهم شدن شرایط دیدار با حسن روحانی گفت: باید ببینیم چه پیش می آید. من می خواهم با ایران توافق کنم، اما اگر هم توافق نکنیم، مسئله ای نخواهد بود.

رئیس جمهور آمریکا در حالی سعی دارد اشتیاق خود به مذاکره با ایران را پنهان کند که حتی به واسطه قرار دادن مقامات دیگر کشورها نیز برای راضی کردن ایران به مذاکره متوسل شده است.

ترامپ پس از سفر شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به تهران، در پیامی توئیتری از وی تشکر و تمجید نموده بود. وی همچنین پس از اعلام آمادگی امانوئل ماکرون برای تبادل نظر با رؤسای جمهور ایران، آمریکا و روسیه در راستای کاهش تنش ها بین ایران و آمریکا در منطقه نیز از این اقدام استقبال نموده بود؛ هرچند وی حتی در این مورد نیز اخیراً ادعا نموده است که هیچ کس نماینده آمریکا برای مذاکره با ایران نیست و اگر بخواهد با ایران مذاکره کند، مستقیماً این کار را انجام خواهد داد.

علاوه بر این، ترامپ به شدت کوشش می نماید تا ایران را مشتاق مذاکره نشان دهد، در حالی که مقامات ایران بارها قاطعانه مذاکره با آمریکا را رد نموده اند. در واقع در ماههای اخیر رئیس جمهور آمریکا خود را به آب و آتش زده است تا نظر ایران را برای مذاکره جلب کند و با پیروز جلوه دادن خود در عرصه سیاست خارجی، شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات 2020 کسب کند.

حسین امیرعبداللهیان، مدیر کل امور بین الملل و دستیار ارشد رئیس مجلس شورای اسلامی، چندی پیش در یک مصاحبه تلویزیونی درباره سیاست خارجی ترامپ گفت: تمامی سیاست ترامپ در کاخ سفید در قبال کشور هایی همچون ایران، چین، و... مبتنی بر تهدید، اعمال فشار و وادار کردن به مذاکره است. او می خواهد ایران را پای مذاکره بیاورد و هدفش نیز پیروزی در انتخابات 2020 آمریکا است. ترامپ با اتخاذ سیاست هایی همچون تحریم در کوشش است که بتواند در انتخابات پیروز گردد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 344

به "ترامپ: دنبال دیدار با روحانی نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: دنبال دیدار با روحانی نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید