بیش از نیمی از آمریکایی ها خواهان پیروزی بایدن هستند

به گزارش مجله ویراپارس، ایرنا نوشت: تازه ترین نظرسنجی ها در آمریکا نشان می دهد همزمان با ادامه رقابت های فشرده جو بایدن و دونالد ترامپ برای ورود به کاخ سفید در انتخابات 13 آبان، بایدن در سایه نگرانی رنگین پوستان، با حضور مستقیم در پای صندوق های رای همچنان در سطح ایالتی و ملی نامزد پیشتاز انتخابات است.

بیش از نیمی از آمریکایی ها خواهان پیروزی بایدن هستند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

روزنامه تلگراف در گزارش پیگیری نظرسنجی های خود نوشت: متوسط 10 نظرسنجی نشان می دهد که اندکی بیش از نیمی از آمریکایی ها قصد دارند از بایدن حمایت نمایند و حمایت از ترامپ با اختلافی حدود پنج تا شش پلهای کمتر از بایدن است.

انتخابات آمریکا روز سه شنبه سوم نوامبر 2020 برابر با سوم آبان ما برای معین رئیس جمهور آینده این کشور برگزار می گردد و مدیریت امور را برای چهار سال آینده دوباره به ترامپ می سپارد یا کلید کاخ سفید را به بایدن می دهد.

ترامپ دوم اکتبر (11 مهر) به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد اما اکنون به نظر می رسد بهبود یافته است اما هنوز معلوم نیست این موضوع تا چه اندازه در رقابت های ریاست جمهوری در آمریکا تاثیر داشته باشد.

محبوبیت ترامپ حدود 40 درصد است و براساس گزارش تلگراف سطح یکنواختی داشته است. این گزارش در آنالیز متوسط 8 نظرسنجی قبلی میزان محبوبیت ترامپ را حدود 44 درصد مطرح کرد و اضافه نمود 54 درصد از آمریکایی ها عملکرد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری را قبول ندارند.

ترامپ از محبوبیت بسیار کمتری نسبت به روسای جمهوری قبل از خود در این مرحله از دوران خدمت خود دارد.

نگرانی رنگین پوستان آمریکایی از حضور در پای صندوق های رای

نظرسنجی موسسه آیپسوس که به سفارش تارنمای آمریکایی آکسیوس اجرا شده است، نشان می دهد: سه عامل ترس از شبه نظامیان مسلح، پلیس و کووید-19 نگرانی رای دهندگان رنگین پوست از حضور مستقیم در پای صندوق های رای را تشکیل می دهد. مشارکت رنگین پوستان نقش بسزایی در پیروزی ترامپ یا بایدن و سلطه دموکرات ها یا جمهوریخواهان در کنگره دارد. این نتایج نشان داد:

82 درصد آمریکایی های سفیدپوست، 74 درصد از آمریکایی های سیاه پوست، 66 درصد از آمریکایی های آسیایی تبار، 53 درصد از لاتین تبارها(هسپانیک) می گویند مطمئن هستند در انتخابات شرکت می نمایند یا تا به امروز رای خود را داده اند.

32 درصد سیاه پوستان، 30 درصد لاتینتبارها و 32 درصد آمریکایی ها و آمریکایی های آسیایی تبار و فقط یک نفر از هر 5 نفر پاسخ دهنده سفیدپوست دراین نظرسنجی نگران خشونت فیزیکی یا حمله مسلحانه حوزه های رای گیری خود هستند.

یک سوم آمریکایی های سیاه پوست، 29 درصد آمریکایی های آسیایی تبار و 24 درصد از آمریکایی های هسپانیک نگران هستند دولت به بهانه انتخابات مردم را یا بازداشت کند. فقط 14 درصد از رای دهندگان سفیدپوست همین نظر را داشتند.

اکثریت 57 درصدی آمریکایی های سیاه پوست نگران این هستند که آرای آنها شمرده نگردد.

61 درصد آمریکایی های آسیایی تبار، 59 درصد از آمریکایی های سیاه پوست، 51 درصد از هسپانیک تابهرا نگران ابتلا به کرونا با حضور در پای صندوق های رای هستند و این دیدگاه تنها مورد تایید 39 درصد سفیدپوستان بود.

82 درصد شرکت نمایندگان سیاه پوست در نظرسنجی آیپسوس، 77 درصد آمریکایی های هسپانیک، 63 درصد آمریکایی های آسیایی تبار و 59 درصد سفیدپوستان گفتند که رئیس جمهور باید در سطح ملی و با آرای عمومی و نه با رای الکترال کالج ها انتخاب گردد.

نظرسنجی آیپسوس در بازه زمانی 15-8 اکتبر (24-17 مهر) با جامعه آماری دو هزار و 52 نفر از جمعیت بالغ بالای 18 سال در آمریکا اجرا شده است.

این نظرسنجی با ضریب خطای مثبت و منفی 2.6 درصد به زبان های انگلیسی و اسپانیایی انجام شد.

در ایالت های کلیدی کدام نامزد پیشتاز است؟

از آنجایی که سیستم انتخابات در آمریکا برای هریک از ایالت های آرای الکترال را اختصاص داده است این ایالت ها احتمالا نقش معین نماینده ای در انتخابات آمریکا دارد.

روزنامه گاردین در گزارش پیگیری متوسط نظرسنجی ها در چهارده روز گذشته در هشت ایالت کلیدی نوشت: بر اساس این گزارش متوسط اختلاف پیشتازی بایدن از ترامپ در فلوریدا (مثبت 2.3)، پنسیلوانیا (مثبت 6.2)، میشیگان (مثبت 7.9)، کارولینای شمالی (مثبت 3.7)، آریزونا (مثبت 3.5)، ویسکانسین (مثبت 7.5) نقطه است و در ایالت های اوهایو با (مثبت 1.7) و آیووا (مثبت 1.2) نقطه به نفع ترامپ است.

تازه ترین نظرسنجی ها در سطح ملی پیشتازی بایدن در مقابل ترامپ را نشان می دهد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1244

به "بیش از نیمی از آمریکایی ها خواهان پیروزی بایدن هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از نیمی از آمریکایی ها خواهان پیروزی بایدن هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید