بار پرداخت بدهی ماهانه 10 هزار میلیارد تومان دولت روحانی بر دوش دولت رئیسی

به گزارش مجله ویراپارس، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: شاهد فقدان آینده نگری در دولت حسن روحانی در کنار آینده فروشی بودیم به طوری که ماهانه بیش از 10 هزار میلیارد تومان دولت فعلی باید اقساط دولت قبلی را در قالب اوراق و سررسید اوراق و بدهی ها پرداخت کند.

بار پرداخت بدهی ماهانه 10 هزار میلیارد تومان دولت روحانی بر دوش دولت رئیسی

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، بهروز محبی نجم آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش نقدینگی در دولت سابق گفت: عدم آینده نگری دولت حسن روحانی در کنار آینده فروشی منجر به فشار زیادی به حوزه ارز و ریال کشور شده است، این در حالی است که ماهانه بیش از 10 هزار میلیارد تومان دولت فعلی باید اقساط دولت قبلی را در قالب اوراق و سررسید اوراق و بدهی ها پرداخت کند.

وی درباره احتمال ارائه لایحه دولت برای اصلاح ارز 4200 تومانی به مجلس اعلام کرد: جز دارو که حساسیت زیادی در کشور وجود دارد و طبقات محروم جامعه به شدت با آن درگیر هستند، به نظر می رسد که طبق آمار سازمان برنامه و بودجه انحراف زیادی در حمایت از مردم برای تامین کالا های اساسی آن ها با ارز 4200 تومانی وجود دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بیشترین نرخ تورم در حوزه تغذیه کشور در یک سال اخیر بوده است، این در حالی است که همین موضوع منجر به تضعیف طبقات آسیب پذیر شده و آن ها را تحت الشعاع قرار داده است لذا مجلس به شدت نسبت به این موضوع حساس است.

محبی نجم آبادی گفت: نباید اجازه دهیم طبقات آسیب پذیر و مستضعف جامعه بیش از این آسیب ببینند، به همین علت قوای مجریه و مقننه می کوشند با اصلاح ارز 4200 تومانی، واردات و توزیع کالا های اساسی اصلاح شده و حمایت لازم از اقشار ضعیف جامعه صورت پذیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: کمیسیون برنامه و بودجه از بخش های مختلف کشور نظیر سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش های مجلس درخواست نموده است تا تبعات حذف ارز 4200 تومانی از نظر علمی بر روی شاخص های مالی کشور را آنالیز نمایند و به اطلاع نمایندگان برسانند تا مجلس با حرکتی عالمانه و آگاهانه تصمیم به حذف ارز 4200 تومانی بگیرند.

محبی نجم آبادی افزود: دولت حسن روحانی برنامه ریزی لازم را برای فراوری مرغ و تخم مرغ نداشت و این عدم آینده نگری منجر به حجم بالای واردات در این بخش شد. این در حالی است که این واردات نیازمند ارز است و نمی توانیم در این زمینه کوتاهی داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1942

به "بار پرداخت بدهی ماهانه 10 هزار میلیارد تومان دولت روحانی بر دوش دولت رئیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بار پرداخت بدهی ماهانه 10 هزار میلیارد تومان دولت روحانی بر دوش دولت رئیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید