ایجاد باغ مجموعه های علمی گردشگری ارم وارد فاز برنامه ریزی شد

به گزارش مجله ویراپارس، ایسنا/ براساس سخنان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، ایجاد باغ مجموعه های علمی گردشگری ارم وارد فاز برنامه ریزی شد.

ایجاد باغ مجموعه های علمی گردشگری ارم وارد فاز برنامه ریزی شد

جهت دریافت خدمات طراحی داخل ویلا دوبلکس با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

باغهای ارم در فارس احداث می شوند

محمدمهدی قاسمی گفت: در مرحله اول طرح باغ مجموعه های علمی گردشگری ارم، در هر شهرستان و براساس ظرفیت یک باغدار یا تشکل باغداران آن شهرستان، باغ ارقام محصول اصلی را در یک مجموعه گردآوری و ایجاد می نماید.

وی هدف از این اقدام را حفظ ارقام مختلف درخت های میوه موجود در هر شهرستان به صورت یکجا و اضافه نمودن ارقام جدید دانست و اضافه نمود: احداث چنین مجموعه های می تواند در برگیرنده جاذبه های متنوع گردشگری و همچنین بسترساز فعالیت های علمی باشد.

قاسمی اضافه نمود: با ایجاد باغ مجموعه های ارم، امکان آنالیز و پژوهش محققین و کارشناسان میسر خواهد شد و مهارت آموزان هم از ابعاد مختلف علمی و آموزشی آن بهره مند می شوند.

فارس، ویترین محصولات باغی ایران

وی با بیان اینکه فارس با اقلیم های متنوع و سابقه باغداری، قطب فراوری محصولات باغی در ایران محسوب می گردد، اضافه نمود: استان فارس رتبه اول سطح و فراوری محصولات باغی کشور را دارد و این استان را به عنوان ویترین محصولات باغی ایران می شناسند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه 15 درصد سطح و فراوری محصولات باغی در ایران متعلق به فارس است، گفت: فارس در محصولاتی نظیر انجیر، انار، انگور و گل محمدی رتبه اول؛ در بادام، خرما و مرکبات رتبه دوم و در سیب رتبه سوم فراوری کشور را به خود اختصاص داد.

قاسمی گفت: تلفیق ظرفیت باغبانی استان فارس با ظرفیت های گردشگری، سهم ارزش اضافه نموده قابل توجهی را برای استان به ارمغان خواهد آورد، از این رو طرح ایجاد باغ مجموعه های علمی گردشگری ارم وارد فاز برنامه ریزی شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1198

به "ایجاد باغ مجموعه های علمی گردشگری ارم وارد فاز برنامه ریزی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد باغ مجموعه های علمی گردشگری ارم وارد فاز برنامه ریزی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید