اوباما: خشونت های کنگره در تاریخ آمریکا به عنوان ننگ باقی می ماند

به گزارش مجله ویراپارس، رئیس جمهوری سابق آمریکا با صدور بیانیه ای شدیدالحن گفت: تاریخ به درستی خشونت های امروز در کنگره را که از سوی رئیس جمهوری وقت آمریکا با دروغ های بی اساس درباره نتیجه قانونی انتخابات نشات گرفت به عنوان لحظه ننگین و شرم آور به خاطر می سپارد.

اوباما: خشونت های کنگره در تاریخ آمریکا به عنوان ننگ باقی می ماند

باراک اوباما بامداد پنجشنبه در این بیانیه که نسخه آن در توئیتر منتشر شد با اشاره به هجمه های تبلیغاتی جمهوری خواستار علیه پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آبان ماه گذشته هشدار داد که آن ها با دو انتخاب روبرو هستند؛ یا به این راستا ادامه داده و بر آتش اختلافات بیفزایند، یا حقیقت را انتخاب کرده و نخستین گام ها را برای خاموش کردن شعله های آتش بردارند.

به دنبال فراخوان دونالد ترامپ برای تجمع مقابل کنگره آمریکا در روزی که قرار بود پیروزی بایدن در نشست مشترک مجلس کنندگان و سنا اعلام شود، برخی از هواداران به ساختمان کنگره یورش بردند.

پس از آن، نشست کنگره به حالت تعلیق درآمد و شورشیان به داخل صحن سنا رفتند.

بر اثر تیراندازی نامشخص، یک زن در این درگیری کشته شد و پایان با درخواست شهردار واشنگتن دی سی برای حضور گارد ملی و اعلام مقررات منع آمد و شد، این غائله در ساعت حدود 7 شب به پایان رسید.

پیشتر هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین آمریکا هواداران ترامپ را را تروریست داخلی نامید که باید پاسخگو شوند.

او روز چهارشنبه در یادداشت توئیتری خود نوشت: امروز تروریست های داخلی به بنیاد دموکراسی ما حمله کردند؛ انتقال مسالمت آمیز قدرت پس از انتخابات آزاد.

وی اضافه کرد: ما باید قانون را دوباره برقرار کنیم و آنها را پاسخگو سازیم.

وزیر خارجه پیشین آمریکا و رقیب دونالد ترامپ در انتخابات 2016، اضافه کرد: دموکراسی شکننده است. مقامات ما باید به مسئولیت خود برای محافظت از آن عمل کنند.

علاوه بر کلینتون، کوری بوش کننده کنگره آمریکا هم در حال ارائه قطعنامه ای است که خواستار اخراج اعضای کنگره که تروریست داخلی را برانگیخته اند، می شود. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1414

به "اوباما: خشونت های کنگره در تاریخ آمریکا به عنوان ننگ باقی می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما: خشونت های کنگره در تاریخ آمریکا به عنوان ننگ باقی می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید