انتشار یک توییت یک پنجم ثروت ایلان ماسک را بر باد داد

به گزارش مجله ویراپارس، منتشر کردن یک نظرسنجی در قالب یک توئیت از طریق ایلان ماسک که هم اکنون ثروتمندترین فرد جهان به شمار می رود باعث شد تا فقط ظرف دو روز 50 میلیارد دلار معادل یک پنجم کل ثروتش را از دست بدهد.

انتشار یک توییت یک پنجم ثروت ایلان ماسک را بر باد داد

به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، از آنجا که بخش قابل توجهی از ثروت ماسک را سهام شرکت تسلا تشکیل می دهد، ریزش ارزش سهام تسلا که اتفاقا تقصیر خود ماسک بود برای وی 50 میلیارد دلار آب خورده است.ماسک چند روز پیش در توئیتر یک نظرسنجی گذاشته بود و از کاربران خواسته بود تا نظر خود را درباره فروش 10 درصد سهام شرکت تسلا با بله یا خیر عنوان کنند.

انتشار این توئیت و نتیجه آن که پاسخ بله با مشارکت 3.5 میلیون کاربر بود باعث شد تا نزدیک به 200 میلیارد دلار از ارزش سهام تسلا به باد رود. این بدترین روز هایی بود که شرکت تسلا طی یک سال گذشته تجربه کرده است. فقط در روز سه شنبه ارزش سهام تسلا 12 درصد ریخت و در روز چهارشنبه هم 4.8 درصد کاهش یافته بود.

ماسک گفته بود که به نتیجه این نظرسنجی عمل خواهد کرد و بازار و بسیاری از سهامداران فکر می کنند که به زودی ایلان ماسک می خواهد نزدیک 20 میلیارد دلار از سهام تسلای خود را در بازار عرضه کند.

نکته اصلی اینجاست که ایلان ماسک باید حدود 15 میلیارد دلار مالیات به خاطر عملیات اختیار معامله پرداخت کند.ناگفته نماند که همین چند روز پیش برای نخستین بار ارزش سهام تسلا از یک تریلیون دلار عبور کرده بود و دارایی های ایلان ماسک را به 288 میلیارد دلار رسانده بود.

این نخستین بار نیست که توئیت های ماسک باعث می شود وی و تسلا میلیاردی ضرر کنند. به عنوان مثال سه شنبه هفته پیش وی در توئیتر نسبت به، به نتیجه رسیدن سفارش فروش صد هزار خودروی تسلا به شرکت کرایه خودروی هرتز اعلام تردید کرده بود که این مسأله باعث شد تا سهام تسلا 4 درصد برسد. با این حال، اما ارزش سهام تسلا نسبت به ابتدای سال هنوز 45 درصد بالاتر است.

منبع: فرارو
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1893

به "انتشار یک توییت یک پنجم ثروت ایلان ماسک را بر باد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار یک توییت یک پنجم ثروت ایلان ماسک را بر باد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید