ایلان ماسک بخش دیگری از وعده فروش سهامش را عملی کرد

به گزارش مجله ویراپارس، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، بر اساس اطلاعات موجود ایلان ماسک تنها در یک مرحله 1.2 میلیون دلار سهام متعلق به خود را به قیمت بیش از 1.2 میلیارد دلار در روز جمعه فروخت که آخرین مورد از انبوه معاملات سهام اوست.

ایلان ماسک بخش دیگری از وعده فروش سهامش را عملی کرد

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان و برترین سهام دار شرکت تسلا است که هفته گذشته از تعقیب کنندگان خود در توئیتر در مورد فروش یا عدم فروش ده درصد از سهامش نظرسنجی کرد. تعداد این سهام در زمان ارسال توئیت ایلان ماسک برابر با 17 میلیون سهم بود. ارزش دارایی های الون ماسک در روزهای اخیر به بیش از یک تریلیون دلار رسیده است.

تعداد کل سهامی که ایلان ماسک در هفته منتهی به شنبه فروخته به 6.36 میلیون سهم می رسد که برابر با 37 درصد از 17 میلیون سهمی است که ماسک برای فروشش برنامه ریزی کرده است. بنابراین وی باید حدود 10 میلیون سهم دیگر خود را نیز بفروشد تا وعده اش را عملی کند.

ارزش سهام تسلا با کاهش 2.8 درصدی در روز جمعه به 1.033 دلار به ازای هر سهم رسیده است. این اقدام ایلان ماسک از زمان تأسیس شرکت تسلا در سال 2013 تا به امروز بی سابقه بوده است. منتقدان می گویند با توجه به برنامه های دولت آمریکا برای دریافت مالیات بیشتر از ثروتمندان سهام دار، ماسک قصد دارد از این طریق از میزان مالیاتی که باید بپردازد کم کند. وی تا قبل از آغاز فروش سهامش در تسلا در روزهای اخیر، 23 درصد از کل سهام این شرکت را در اختیار داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1877

به "ایلان ماسک بخش دیگری از وعده فروش سهامش را عملی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک بخش دیگری از وعده فروش سهامش را عملی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید