اختصاص 5 درصد سهم دولت به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش مجله ویراپارس، تهران (پانا) - مبلغ 80 میلیارد ریال سهم الشرکه به حساب معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان که از دوم تیرماه تا اول مرداد 1399 به افتخار بازنشستگی نائل آمده و یا با صندوق تسویه حساب نموده اند، به حساب آنها واریز شد.

اختصاص 5 درصد سهم دولت به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش روابط عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان، مبلغ مذکور شامل سهم عضو، سهم دولت و سود ناشی از فعالیت های اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان است که به حساب 1118 نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده اند، واریز شده است.

این رقم تمام دریافتی فرهنگیان مذکور نیست زیرا سود سال اقتصادی منتهی به 31 شهریور 1399 پس از تقسیم سود در بین اعضا، به حساب آنها واریز می گردد. این اعضا همچنین مطالبات سهم دولت تا خاتمه شهریور 1397 را دریافت نموده اند و در صورت احیای هر بخشی از سهم دولت، مبالغ مذکور به حساب آنان واریز خواهد شد.

برخورداری معلمان عضو از سهم دولت تا سقف پنج درصد و بهره مندی بازنشستگان از سودآوری های آینده

پس از تصویب سهم دولت در برنامه ششم توسعه (ماده 85) و ایجاد زیرساخت های لازم در راستای بهره مندی اعضای موسسه از سهم کامل دولت، برای نخستین بار امکان بهره مندی از این سهم تا سقف پنج درصد فراهم شده و فرهنگیان عزیز می توانند از این فرصت استفاده نمایند. گفتنی است تا به امروز نیمی از فرهنگیان نسبت به افزایش سهم عضو تا سقف 5 درصد اقدام نموده اند و این فرایند با شتاب بیشتری ادامه دارد.

در همین حال اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان پس از بازنشستگی، می توانند به عضویت خود در موسسه ادامه داده و از سودآوری ناشی از سرمایه گذاری های کلان، به ویژه در حوزه پتروشیمی بهره مند شوند. با توجه به مالکیت صندوق ذخیره فرهنگیان در سه پتروشیمی فعال کشور و همچنین بهره برداری از چهار پتروشیمی دیگر تا پنج سال آینده، هر سال هزار میلیارد تومان به سودآوری موسسه اضافه می گردد. به عنوان اولین گام سود سال اقتصادی 1399 حدود 3 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.

بنابراین فرهنگیان بازنشسته با ادامه عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان، علاوه بر بهره مندی از سودهای سرشار اقتصادی در حوزه پتروشیمی، از سودآوری سایر شرکت های موسسه نیز برخودار شده و میزان دریافتی آنها در سال های آینده به چندین برابر خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1314

به "اختصاص 5 درصد سهم دولت به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 5 درصد سهم دولت به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید