بزرگترین شرکت برقی ایتالیا خواهان سرمایه گذاری در ایران شد

به گزارش مجله ویراپارس، مدیران شرکت ایتالیایی ENEL درخواست سرمایه گذاری در بخش انرژی زمین گرمایی ایران را ارائه کردند و در صورت توافق این شرکت و مسئولان سازمان سانا، شرکت ENEL به سرمایه گذاری در شمال غرب ایران برای تبدیل انرژی گرمایش زمین به برق اقدام خواهد نمود.

بزرگترین شرکت برقی ایتالیا خواهان سرمایه گذاری در ایران شد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگار مالی خبرنگاران، از تیرماه امسال که صحبت از اجرای برجام و توافق هسته ای ایران و 1+5 شد، رفت و آمد شرکت های خارجی به ویژه اروپایی در وزارت نیروی ایران به شدت افزایش یافت تا جایی که به گفته معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، گاهی در یک روز 4 یا 5 جلسه مختلف با مسئولان شرکت های خارجی در وزارت نیرو برگزار می گردد.

پس از قطعی شدن اجرای برجام در روزهای گذشته، این روند همچنان ادامه دارد و شرکت های مختلفی از اروپا، امریکا و آسیا برای اطلاع از فرصت های سرمایه گذاری در صنعت آب و برق ایران و همچنین ارائه توانمندی های خود، در وزارت نیروی ایران حضور پیدا می نمایند.

جدیدترین درخواستی که برای سرمایه گذاری در صنعت برق ایران ارائه شده، درخواست شرکت ENEL ایتالیا است که بزرگترین شرکت برقی این کشور اروپایی محسوب می گردد.

در جلسه ای که اخیرا با حضور نمایندگان شرکت ENEL ایتالیا و مدیر دفتر زمین گرمائی سازمان انرژی های نوی ایران در تهران برگزار گردید، مدیران این شرکت ایتالیایی درخواست سرمایه گذاری در بخش انرژی زمین گرمایی در سایت زمین گرمایی سبلان را ارائه کردند.

در این سایت زمین گرمایی، نخستین نیروگاه زمین گرمایی ایران و خاورمیانه در منطقه مشکین شهر استان اردبیل در حال احداث است. این نیروگاه در ارتفاع 3 هزار متری دامنه کوه سبلان با ظرفیت فراوری 50 مگاوات برق از حرارت داخل زمین طراحی شده و بناست در دو سال آینده برق این نیروگاه وارد مدار گردد.

هنوز تعیین نیست شرکت ENEl ایتالیا در نیروگاه زمین گرمایی مشکین شهر سرمایه گذاری خواهد نمود و یا احداث نیروگاهی جدیدی در سایت سبلان مورد توافق قرار خواهد گرفت. شرکت ENEL در سالهای گذشته مشاور ایران در حوزه انرژی زمین گرمایی بود و در صورت توافق مدیران این شرکت و مسئولان سازمان انرژی های نوی ایران، این شرکت مشاور، به سرمایه گذاری در شمال غرب ایران برای تبدیل انرژی گرمایش زمین به برق اقدام خواهد نمود.

حدود یک چهارم سهام شرکت ENEL ایتالیا در مالکیت دولت این کشور است و بقیه سهام آن در دست بخش خصوصی است. این شرکت بزرگترین شرکت برقی ایتالیا محسوب می گردد و کار خود را در سال 1962 میلادی شروع نموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 555

به "بزرگترین شرکت برقی ایتالیا خواهان سرمایه گذاری در ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین شرکت برقی ایتالیا خواهان سرمایه گذاری در ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید