احتمال تغییر ترکیب تیم ملی دوچرخه سواری برای حضور در میادین جهانی

به گزارش مجله ویراپارس، محمد ابوحیدری در گفتگو با خبرنگاران گفت: تیم دوچرخه سواری سرعت ما پیروز شد امسال سه سهمیه حضور در کاپ ها و مسابقات جهانی را بدست آورد و با همین هدف پس از برگزاری اردوها تیم با ترکیب چهار ورزشکار راهی اولین مرحله کاپ جهانی در لهستان شده است.

احتمال تغییر ترکیب تیم ملی دوچرخه سواری برای حضور در میادین جهانی

وی اضافه نمود: حضور ما در این رقابتها زمینه ای است برای اینکه بتوانیم سال آینده سهمیه المپیک 2020 را دریافت کنیم و برای دستیابی به این هدف باید به کاپ های جهانی برویم. لهستان اولین کاپی است که باید در آن شرکت می کردیم. هر چند که زمان این رقابتها در موقعیتی است که رکابزنان ما در شرایط آمادگی عمومی و بدنسازی قرار دارند اما برای ادامه راه باید در این رقابتها حاضر می شدیم.

سرمربی تیم دوچرخه سواری سرعت ایران گفت: بعد از این رقابتها کاپ جهانی انگلیس است که چون بلافاصله بعد از این دیدارهاست به آن نمی رسیم و بعد از آن هم بلاروس و کانادا می باشد. برای اینکه بتوانیم سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جهان پیست سال آینده را بگیریم فقط قصد داریم در یک یا دو کاپ شرکت کنیم.

وی ادامه داد: سال آینده چهار کاپ و مسابقات قهرمانی جهان برگزار می گردد که با توجه به برگزاری بازیهای آسیایی در این سال هدفمان حضور در تمامی رویداد ها است.

حیدری با تاکید بر اینکه معضل همیشگی ما نبود پیست چوبی است، گفت: متاسفانه پیست چوبی نداریم و این مسئله صد در صد مشکل پیش می آورد. این مسئله معضل همیشگی ماست چرا که باید در پیست 330 متری سیمانی تمرین کنیم و برویم در پیست چوبی مسابقه بدهیم. به هر حال مجبوریم و بچه ها نیز به این شرایط عادت کرده اند. اما من همیشه تاکید کرده ام اگر پیست چوبی داشته باشیم و تمرینات مان در این مکان باشد رکابزنان ما پتانسیل این را دارند که مدال المپیک را در بخش سرعت دریافت کنند.

وی در پاسخ به این پرسش مجله ویراپارس مبنی بر اینکه آیا باید در تمام رقابتهای جهانی با همین ترکیب شرکت کنیم یا اینکه ترکیب تیم قابل تغییر است، گفت: امکان تغییر وجود دارد. تیم باز است و هر کسی نزدیک به هر مسابقه شرایط خوبی داشته باشد شانس شرکت در این رقابتها را پیدا خواهد کرد.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوال دیگری که مبنی بر اینکه ایران برای حضور در کاپ های جهانی تنها در چند ماده حاضر می گردد و این سهمیه ها در چه موادی است، بیان نمود: با توجه به موفقیت های اخیر رکابزنان و اینکه در بخش سرعت عملکردمان بسیار خوب بود، توانستیم سه سهمیه دریافت کنیم و امسال در سه ماده تیم اسپرینت، اسپرینت انفرادی و کایرین در رقابتها حاضر می شویم. قرار است در کاپ لهستان دانشور در کایرین و اسپرینت انفرادی و سه رکابزن دیگر در تیم اسپرینت مسابقه دهند. متاسفانه نتوانستیم در مواد نیمه استقامتی و استقامتی سهمیه ای بگیریم اما سال آینده اگر خوب کار کنیم شانس افزایش تعداد سهمیه ها را خواهیم داشت.

تیم دوچرخه سواری سرعت ایران با ترکیب چهار ورزشکار بامداد امروز چهارشنبه راهی لهستان شد تا در اولین مرحله کاپ جهانی سال 2017 که در این کشور برگزار می گردد شرکت کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 507

به "احتمال تغییر ترکیب تیم ملی دوچرخه سواری برای حضور در میادین جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تغییر ترکیب تیم ملی دوچرخه سواری برای حضور در میادین جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید