آینده چه شکلی است؟

یکی از آینده پژوهان می گوید به دلیل کمبود جا، ساختمان ها زیر زمین ساخته می شوند با سنگ هایی که خاصیت جذب گرمای خورشید در تابستان را دارد که شهر را خنک نگه دارد و در زمستان آن را آزاد کند و همانند رادیاتور های بزرگی عمل کند که این زمین خراشها را گرم کند.

آینده چه شکلی است؟

بزرگراه زیر آبی

طبق یک گزارش جدید در باره آینده فناوری، بزرگراه های زیر آبی، ورزش های هاوِربردی و تعطیلات در فضا 50 سال دیگر کاملاً عادی خواهند شد.

این پیش بینی ها نشان می دهد که زندگی در سال 2069 ممکن است کاملا با زندگی این روز های ما فرق کند.

این گزارش را سامسونگ تهیه نموده است و گروهی از آینده پژوهان آن را ساخته اند (کسانی که درزمینهٔ آینده پژوهش می نمایند و بنا بر جریان های موجود پیش بینی هایی در خصوص آن می نمایند).

آن ها فکر می نمایند که روش های سفر ما در جهان به کلی دگرگون خواهد شد و به موهبت وجود تاکسی ها و اتوبوس های هوایی چیزی به نام راهبندان کاملاً به تاریخ می پیوندد.

برای سفر های طولانی تر، در این گزارش پیش بینی شده است که بزرگراه های زیر آبی میان کشور ها کشیده می گردد و با وسایل نقلیهٔ بسیار پر سرعت همه می توانند در کمتر از یک ساعت به سرعت برق و باد از کشوری به کشور دیگر بروند.

تاکسی های پرنده

راکت های قابل استفادهٔ مجدد در لایه های بالاتر اتمسفر با سرعت خیلی زیاد پرواز می نمایند به نحوی که زمان سفر بین لندن تا نیویورک به کمتر از 30 دقیقه خواهد رسید؛ و اگر بخواهید خیال تان کمی بیشتر جولان دهد، می توانید گردشگری فضایی را تصور کنید که همگانی و محبوب خواهد شد با هتل های لوکس فضایی که در مدار مریخ می چرخند.

طرح ساختمانی زیر زمینی که فضای سبز و امکانات ورزشی و مکان هایی برای زندگی دارد

ساختمان ها چه شکلی خواهند شد؟

یکی از آینده پژوهان می گوید به دلیل کمبود جا، ساختمان ها زیر زمین ساخته می شوند با سنگ هایی که خاصیت جذب گرمای خورشید در تابستان را دارد که شهر را خنک نگه دارد و در زمستان آن را آزاد کند و همانند رادیاتور های بزرگی عمل کند که این زمین خراشها را گرم کند.

برای تغذیهٔ این شهر های زیر زمینی، گیاهانی که در زیر زمین با نور مصنوعی رشد نمایند، در نظر گرفته شده است.

دکتر مورگان گای، آینده پژوه در زمینهٔ تغذیه، می گوید که حشرات به یکی از منابع اصلی غذایی ما تبدیل خواهند شد. او رستوران های فست فودی را تصور می نماید که همبرگر حشرات عرضه می نمایند و آشپزخانه ها به محفظه های مخصوص پرورش حشرات و ابزار هایی برای برداشت حشرات فراوری شده مجهز خواهند شد.

این گزارش هم چنین می گوید که ورزش و فعالیت های بدنی هم کاملاً به شکل دیگری درخواهد آمد.

مسابقات ورزش هایی مثل کوئیدیچ (ورزشی متشکل از دو تیم هفت نفره است که هرکدام از بازیکنان در هنگام بازی، باید جارویی را بین پا های خود قرار داده باشند و در هری پاتر هم به وفور هست) به صورت چهار بعدی در ورزشگاه های بزرگ ورزشی برگزار می شوند در حالی که جمعیت تماشاچی سوار بر هاور بورد، بازیکنان را تشویق می نمایند.

منبع: فرادید
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 345

به "آینده چه شکلی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده چه شکلی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید